Програма «Життя міста»

У розділі: 19496 відео | АрхівRSS
Шану двадцяти дев’яти воїнам , які полягли в зоні операцій обєднаних сил навесні цього року віддали у Полтаві
514

Шану двадцяти дев’яти воїнам , які полягли в зоні операцій обєднаних сил навесні цього року віддали у Полтаві

Панахидою у полтавському Свято-Успенському кафедральному соборі Православної Церкви України віддали шану двадцяти дев’яти воїнам , які полягли в зоні операцій обєднаних сил навесні цього року.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області :-Серед них і уродженці Полтавщини - це боєць батальйону «Айдар» з села Ялинці Кременчуцького району Юрій Опришко і Віктор Городніченко -уродженець села Покровська Багачка Миргородського району. Обоє вони полягли за незалежність України на фронтах російсько-української війни.
Молитовно згадали уродженця Полтави , бійця батальйону «Айдар» Миколу Чепігу, який загинув у червні 2014 року. Підполковник Володимир Лазарєв говорить: такі заходи надважливі.

Володимир Лазарєв, підполковник:-Спочатку задумане як шана, як відання шани пам’яті загиблим . Вона все ж таки я вважаю переростає у всеукраїнський такий захід , всеукраїнську акцію сприяння , просинання , пробудження свідомості української нації відносно того, що ця кривава війна постійно на свій алтар кладе життя наших молодих хлопців, наших воїнів захисників і наше суспільство не повинно бути байдужим.

Штаб операції об’єднаних сил зафіксував: військо російського агресора за три місця обстріляли позиції захисників України -845 разів , -зазначив регіональний представник Українського інституту національної памяті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області :
-Загалом штаб операцій об’єднаних сил зафіксував 845 обстрілів впродовж цих трьох місяців . В середньому це 9 кровопролитних боїв за день. Що цікаво, що найбільше обстрілів позицій українських захисників було 9 березня в день народження Тараса Шевченка.

У березні 2020 року започаткували традицію вшанування воїнів Полтавський офіс міжрегіонального відділу Українського інституту нацпамяті й Полтавська єпархія ПЦУ .