Програма «Життя міста»

У розділі: 19419 відео | АрхівRSS
У Полтаві декілька днів смог, фахівці пояснили причини
1523

У Полтаві декілька днів смог, фахівці пояснили причини

 З 19 червня Полтава потопала у густому смогові, який не мав запаху. Його спостерігали як мешканці Полтави, так і в різних районах області. Люди телефонували до надзвичайників. Рятувальники кажуть: пожеж пов’язаних з цим смогом не було. Припускають, що це звичайне випаровування, яке виникло внаслідок різкої зміни дощової погоди на спеку.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС України у Полтавській області:
- Ці дзвінки були не тільки із міста та Полтавського району, а взагалі з області. У Лохвицькому направленні також були дзвінки, також Кременчуцьке направлення. Таке явище спостерігалося по всій фактично області. Пожеж не було. Наша служба звернулася до Укргідромецентру і там пояснили, що це природне явище, сукупність факторів, що утворило такий смог. Це може бути і висока температура, і пилюка, і вітер.

Датчики проєкту «ОАЗА», який займається вивченням мікроклімату нашого міста, зафіксували у повітрі перевищення оксиду вуглецю та оксиду азоту . Такі результати вони теж пов’язують із природними явищами.

Олександр Глазов, спеціаліст проєкту «ОАЗА»:
-Було зафіксовано невеличке підняття СО, що може показати, що це скоріш за все природні явища, які викликали ці зміни у нашому кліматі і безпосередньо в повітрі.

Олександр Глазов каже, що загалом стан повітря у місті не найкращий. Рекомендує полтавцям контролювати мікроклімат у своїх квартирах та будинках. За можливості встановлювати зволожувачі повітря та зайвий раз не відкривати вікна на провітрювання. А от синоптики Укргідрометцентру пов’язують появу смогу з пиловою бурею, яка зараз вирує в районі російської Астрахані, поблизу Каспійського моря.