Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
Небезпечна рослина - борщівник Сосновського масово і швидко розростається на Полтавщині
1000

Небезпечна рослина - борщівник Сосновського масово і швидко розростається на Полтавщині

Зовні красива квітка, а насправді небезпечна для здоров’я людини рослина - борщівник Сосновського. В Україну його привезли у 40-х роках минулого століття з Кавказу для добрив та корму для худоби, але від цього буряна, молоко корів почало гірчити та й у самих рогатих з’являлися опіки на язику та шлунку. Тому в країні від борщівника Сосновського відмовилися. Але рослина розрослася і нині несе небезпеку для здоров’я людей.

Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин ПДАУ

- Борщівники ростуть у флорі Полтавської області, і зокрема, якщо мова йде про Полтаву, околиці - декілька видів. Як тільки піде тепло, при такій кількості вологи - це буде гігантська рослина величезне суцвіття зонтик з білими квітками.

Доторкнувшись до рослини, людина може отримати опіки. Тому варто бути дуже обережними, - наголошує Віктор Самородов.

Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин ПДАУ

- Людина іде там, де рослина вона звичайно спекотного дня відчує, що на тілі, якщо воно не захищене, робляться не просто волдирі, а такого червоно кольору, починає свербіж бути. Людина, не знаючи, роздирає шкіру, туди заносить інфекцію.

Опіки від борщівника Сосновського важко заживають, - кажуть лікарі. Спочатку з’являються почервоніння, пухирці, можуть бути і виразкування. Тому варто вміти надавати першу медичну допомогу.

Вікторія Бойко, сімейний лікар

- Перша допомога - це скоріше промити уражену ділянку шкіру водою, обробити пантенолом та прикрити серветкою або одежею. Якщо з’являються водянисті пухирі, то їх не в якому разі не можна проколювати самостійно. І звертатися до медичних установ.

Медики застерігають: після контакту з рослиною треба якнайшвидше вимити руки з милом. Якщо помічаєте ускладнення, то негайно звертайтеся до лікаря. А ще наголошують, що, крім борщівника до небезпечних у наших широтах належить болиголов, аконіт й беладонна.