Програма «Життя міста»

У розділі: 19419 відео | АрхівRSS
У Полтаві з 1 серпня можна буде орендувати електросамокати
293

У Полтаві з 1 серпня можна буде орендувати електросамокати

Полтавець Євген Асауленко вже більше року не користується громадським транспортом, натомість рухається містом на електросамокаті. Вважає що цей вид транспорту безпечний, швидкий та зручний у використанні. А з 1 серпня кожен бажаючий полтавець зможе проїхатись на електросамокаті, взявши його напрокат. Вартість становитиме від гривні до трьох, залежно від швидкості руху - розповідає представник робочої групи міської ради з розвитку велоінфраструктури Роман Широких.

Роман Широких - представник робочої групи міської ради з розвитку велоінфраструктури

- Буде встановлено по місту, зокрема в центральній частині міста, по вулиці Європейська до МакДональдсу і від Небесної сотні до частини Подолу спеціальні станції де можна буде за допомогою телефону відсканувати кюар код, взяти самокат і поїхати до іншої станції. Передбачається що цих станцій на першому етапі буде близько 30.

Наразі у Полтаві дуже мало велосипедних доріжок, доводиться їздити по тротуарах чи то проїжджою частиною. Та навіть це не заважає Євгену Асауленку, говорить він, їздити по місту на електросамокаті.

Євген Асауленко - власник електросамокату

- Наразі нажаль дане місто практично не пристосоване до такої техніки. Але не зважаючи на це загалом пересуватися доволі зручно, швидко. Я вважаю що це чудова альтернатива громадському транспорту, особливо в центрах сучасних міст ми спостерігаємо проблему з паркуванням, затори і якраз електросамокат це та штука за допомогою якої ви можете швидко дістатися із центру до площі Зигіна не чекаючи таксі, не сідаючи в тісні маршрутки.

Аби уникнути конфліктних ситуацій між пішоходами та кермувальниками електросамокатів будуть встановлені швидкісні обмеження - зазначає Роман Широких.

Роман Широких - представник робочої групи міської ради з розвитку велоінфраструктури

- Щодо скарг що людина може наїхати на когось, як ми бачимо по інших містах. Це і в нас цілком імовірно, але ми встановлюємо граничні рамки швидкості на тих чи інших вулицях, наприклад якщо вулиця є більш пішохідною то максимальна швидкість буде до 15 км на годину.  

А в парках та на вулицях, де людей надто багато , їздити на електросамокаті взагалі буде заборонено.