Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
Купання у фонтані: безпечно чи ні?
273

Купання у фонтані: безпечно чи ні?

Купання у фонтані: яка небезпека криється у прохолодній воді водограю? Спека не полишає місто, а щоб якось охолодитись та полегшити свій стан, діти купаються у фонтанах. Полтавка Юлія говорить: не проти такого, але об'єкт повинен бути відповідний.

Юлія, полтавка :-Якщо дуже спекотно, а фонтан чистий, чому б і ні? Я в Одесі бачила: багато хто купається. Але ж різні фонтани.  Це в залежності від фонтану, я вважаю, якщо ось такий закритий, то тут купатися не потрібно, а якщо, як у Києві, на площі Незалежності, вода розтікається, не скупчується, немає мікробів, то можна.

З семирічною онучкою Аріною біля фонтану гуляє Ігор Олександрович. Своїй онуці не дозволяє так купатися, переконаний: для цього повинен бути водообіг у водограї.

Ігор Олександрович, полтавець:- Для таких процедур фонтани мають бути пристосовані, а так у будь-який фонтан залазити, там же потрібно, щоб вода була чиста. Лізти у будь-яку калюжу – це неправильно.

А ось таке собі купання може містити загрози, наприклад, фонтани почнуть зацвітати. Перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко говорить: опікується фонтанами комунальне підприємство «Декоративні культури». Тому і вони повинні слідкувати за їх станом та опікуватись тим, щоб ніхто в них не купався.

Валерій Пархоменко, перший заступник Полтавського міського голови: 
- Є підрядник, який обслуговує фонтани, вони повинні за цим слідкувати, якщо ось виникла така ситуація, то просто потрібно поставити задачу, щоб підрядник ставив чергового.Це виключно виховний сегмент, тому потрібно і виховну роботу проводити, з одного боку.

Директор комунального підприємства «Декоративні культури» Сергій Сілаєв говорить: обслуговують шість фонтанів міста. Під час їх очищення працівники знаходять багато сміття: пляшки, стаканчики, а ось для чищення використовують спеціальні хімічні домішки.

Сергій Сілаєв, директор КП «Декоративні культури» ПМР :-Запрета на купание в фонтане таковой нет, это все зависит от восприятия жителями города той ситуации, которая сложилась в городе. В фонтане для чистки воды применяют очень сильные химические вещества, которые убивают все живое, потому купаться ни детям, ни взрослым, ни животным нежелательно.

Щоб поставити чергового, який би слідкував за тим, щоб ніхто не купався у фонтані, потрібно закласти додаткове фінансування, говорить Сергій Сілаєв.

Охолодження у фонтанах може нести загрозу для життя. Експерти говорять: у воді можуть бути бактерії кишкової палички й інші мікроорганізми, які можуть викликати захворювання. А ще ризикованіше пити з них воду.

Володимир Овчаренко, лікар з комунальної гігієни Полтавського підрозділу обласного лабцентру :- Вона може там бути забрудненою всією групою кишкових інфекцій, тому в жодному разі не треба там купатися.  В першу чергу, кишкова інфекція, але і гельмінти можуть потрапляти туди, збудники – теж.
Увесь бруд, який відкладається на дні фонтану, стає слизьким. А відтак, на ньому можна послизнутися і впасти, отримавши травму. А якщо фонтан підсвічується – не виключена й електротравма.