Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
28 липня православні відзначають День Хрещення Русі-України
273

28 липня православні відзначають День Хрещення Русі-України

28 липня в українському календарі позначено важливою подією - Днем хрещення Київської Русі-України. Той факт, що більш ніж тисячу років тому русини стали християнами, не можна сприймати в суто релігійному сенсі, - зазначає протоієрей Миколай Довганич. Додає: це був важливий крок назустріч цивілізованому світові, фактор зміцнення державності, імпульс для розвитку науки, культури й освіти. Також в цей день вшановують князя Володимира Великого, якого вважають рівноапостольним. Саме він відіграв вирішальну роль у запровадженні християнства на нашій землі, провівши обряд хрещення у 988 році.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії:
-Для нас князь Володимир є, в першу чергу, як рівноапостольний, бо він фактично приніс християнство на нашу землю, і в той же час він є прикладом мужнього правителя, який створив державу.В цей день ми звертаємося з молитвами до рівноапостольного князя Володимира. Ми йому вдячні за те, що він приніс християнство  і в той же час ми до нього звертаємося і просимо, щоб зараз він, перебуваючи на небі, помолився за нас, за нашу українську землю.

У полтавських храмах цей день розпочали зі святкової літургії. Напередодні ввечері теж були святкові богослужіння. Важливість хрещення Русі Володимиром важко переоцінити, - зазначають фахівці. У Полтавському краєзнавчому музеї навіть є експозиція, присвячена темі хрещення Київської Русі. Цінна вона тим, що містить унікальні речі тієї доби, віднайдені на Полтавщині, - говорять у музеї.

Ганна Барська, завідувачка відділом історії пізнього Середньовіччя та нової історії Краєзнавчого музею:
-І почав ставити церкви, і попів по інших городах, і людей приводити на хрещення по всіх городах і селах. Він – тобто, Володимир. Ми в експозиції показуємо  язичницькі амулети та обереги X-XIII століття і християнські символи.

Нагадаємо, у незалежній Україні День хрещення Київської Русі офіційно з’явився у 2008 році.