Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами
250

В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

В Україні нарешті подбали про тих, хто сам про себе подбати не може. Верховна Рада ухвалила закон про посилення покарання за жорстоке поводження із тваринами. Документ прийнятий, щоб імплементувати у вітчизняне законодавство норми Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала ще у 2013 році.

Олена Тарбеєва, волонтерка, зоозахисниця:
-Запрещено убивать, травить, калечить бездомних животных, диких и домашних. Также запрещена пропаганда убийства и отравление, и снижение популяции такими вот жестокими методами. Это великолепный закон, который мы, очень надеемся, будет поддерживаться вместе с полицией, котороя будет с нами сотрудничать.

Зоозахисники кажуть: покладають на закон великі надії. Проте, бачать у ньому і певні недопрацювання.

Олена Завора, волонтерка, зоозахисниця:
- Я не дочиталася з приводу птахів.Наприклад, що робити, якщо ти підібрав десь лелеку. Ти не маєш права вже її вдома полікувати. Потрібно знаходити якийсь притулок, а їх в Україні не так багато.Цю тваринку треба кудись відвезти. Зоопарки не можуть її прийняти, тому що це птах з дикої природи

Завдяки закону в минуле відійдуть пропозиції сфотографуватися з птахом або мавпочкою. Забороняється також утримання «червонокнижних» тварин у ресторанах, готелях, на курортах. Також з тваринами не можна буде жебракувати.
Про проблему жорстокого поводження з тваринами волонтерка Олена знає не з чуток. Вона 12 років за свій кошт опікується тими, кого люди спочатку приручають, а потім викидають чи калічать. Наголошує на тому, що ухвалений закон має підкріплюватися ще й практично, а з цим у нас біда, адже не вистачає потужних притулків та місць перетримки.

Олена, волонтерка:
- Немає жодного діючого притулку на території Полтави. На Нижньомлинській всі говорять про притулок, але це не притулок. Це невелика перетримка, на території якої знаходиться в разів три, мабуть, більше собак, чим повинно було. Для котів взагалі нічого немає. Вони взагалі без всякої реєстрації, підтримки, фінансів, продовольства.

Згідно із законом, кримінальна відповідальність передбачається вже з 14 років. За жорстоке поводження з тваринами обмежуватимуть свободу на 1-3 роки або позбавлятимуть волі на 2-3 роки з конфіскацією тварини, також виписуватимуть і штрафи – від 5 тисяч до 8,5 тисяч гривень.