Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
Сьогодні День пророка Іллі: традиції і що не можна робити
275

Сьогодні День пророка Іллі: традиції і що не можна робити

 2 серпня православні християни відзначають свято на честь старозавітного пророка Іллі.

 У слов’ян пророк Ілля належить до найбільш шанованих святих, поряд з Миколаєм Чудотворцем. Його вважають захисником чистої віри та покровителем вірних Господу. Крім того, Ілля зцілював хворих та допомагав нужденним.За Біблійними легендами, він не помер, а був піднесений живим на небеса. У всіх переказах описувалося, що Ілля-пророк виражає Божий гнів. Його караюча справедлива десниця карала духів темряви, а особливо злих демонів. За віруванням людей, вся нечиста сила рятується від його блискавичних стріл, перетворюючись не тільки до диких звірів (зайців, лисиць) і плазунів, але і в домашніх: собак, кішок та інших. 

В цей день не можна:

-Займатися сільськогосподарськими роботами, до цього дня сіно вже повинне бути прибране.
-Впускати в будинок бездомних собак і кішок, бо вважається, що в цей день, рятуючись від святого Іллі, нечиста сила перетворюється у різних звірів.
-Виганяти худобу на пасовище, інакше його можуть загризти вовки.
-Під час грози стояти під деревом, веселитися або перебувати у воді. Краще закрити у будинку всі вікна і дзеркала та запалити свічки. 
-Вважалось, що у цей день не можна дивитися в дзеркало. Особливо це попередження стосувалося літніх і хворих людей. Пояснювали це тим, що 2 серпня посилюється вплив задзеркалля і дзеркало може витягати життєву силу людини, яка дивиться в нього.
-У день Іллі і після нього купатися не можна. Навіть є приказка: «До Іллі мужик купається, а після – з річкою прощається». Вважалося, що за тиждень до свята і після нього купатися небезпечно, тому що. водяний або русалка можуть утягнути в воду.
-Також предки вірили, що купання на Ільїн день загрожує важкими хворобами.