Програма «Життя міста»

У розділі: 20027 відео | АрхівRSS
В Україні почнуть вакцинувати дітей з 12 років вакциною Pfizer
250

В Україні почнуть вакцинувати дітей з 12 років вакциною Pfizer

Міністерство охорони здоров'я України рекомендує в окремих випадках вакцинувати від коронавірусу дітей з 12 років, але лише препаратом від Pfizer. Це якщо дитина має ризики ускладнень після COVID-19, їде до країн, де необхідно мати сертифікат про вакцинацію, або отримала першу дозу вакцини від Pfizer в іншій країні.

Галина Карандєєва, педіатр:- Перед вакцинацією дітки приходять на огляд, лікар оглядає дитинку, пише дозвіл, батьки заповнюють згоду, і вони можуть звернутися у найближчі пункти вакцинації. Ми вимірюємо температуру тіла, скарги, чи хворіла дитинка напередодні, чи є якісь скарги і, звичайно, огляд зіву і збір даних.
Не проти вакцинуватися і 15-річна полтавка Катерина. Говорить: обов’язково перед щепленням – візит до лікаря.

Катерина Іваненко, полтавка :- Коронавирус – это опасная болезнь, я ею еще не болела, но вдруг, может быть, я не знаю как на нее мой организм реагирует, вдруг будут осложнение, потому лучше сделать прививку и предотвратить эту болезнь.

Як і на будь-яке щеплення може бути реакція – очікувана або ні – говорять фахівці.

Галина Карандєєва, педіатр: -Не дуже очікувані – це анафілактичний шок, який може бути не тільки на вакцину, а й на будь-які введення внутрішньовенні, чи внутрішньом'язові будь-якою ін’єкцією. Очікувані – це можуть бути загальна слабкість, головний біль, підвищення температури. Місцеві – біль у місці уколу, почервоніння, набряк.

У таких випадках лікарі радять приймати жарознижуючі або знеболюючі препарати.