Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
У Полтаві жінка знайшла удава у власній квартирі
2821

У Полтаві жінка знайшла удава у власній квартирі

Метрову змію знайшла полтавка у власній квартирі. Одразу зателефонувала до надзвичайників.

Світлана Рибалко, речниця ДСНС Полтавщини:

-Вона проживає на 8 поверсі.  Жінка зайшла до себе у вбиральню і побачила плазуна. По екзотичному окрасу плазуна вона зрозуміла, що це щось рідкісне. Також вона зазначила, що у квартирі проводився ремонт, тобто, я так розумію, що у квартирі розбирали якусь систему, міняли труби.

Плазуна, який невідомо звідки взявся, доправили до еколого-натуралістичного центру.

Людмила Брижак, завідуюча відділом біології та методичної роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:

-Повідомив про те, що у них перебуває зараз ця тварина – пітон, як вони назвали.  Запитали дозволу, чи не можна нам цю тварину віддати до нас у центр до «живого куточку». Ми поїхали і забрали цю тварину. Привезли.

Вивчивши тварину, з’ясували: це не пітон, а «аргентинський райдужний удав». Сплутати його з пітоном легко, адже забарвлення схоже, говорять експерти.

Людмила Брижак, завідуюча відділом біології та методичної роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру :

- Забарвлення його схоже на пітона, але дещо відрізняється. Луска у нього така дрібненька, теж коричневого забарвлення, але у нього такі округлі плями на тілі і заповнені вони такими  світло-рожевого кольору. А трішки тіло переливається, як райдуга. Звідси, напевно, й назва.

Удава працівники еколого-натуралістичного центру помістили у тераріум. Голоруч брати його не ризикують, не знають, як він себе поведе, проте, говорять, він не отруйний.

Людмила Брижак, завідуюча відділом біології та методичної роботи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:

- Десь хтось його тримав у себе. Тому що у дикій природі, в нашій місцевості такі тварини не водяться. Їх батьківщина - це Центральна Америка до Північної Бразилії, до Аргентини. Водяться вони у тропічних лісах, в чагарниках, поблизу перегірк, поблизу водойм можуть зустрічатися.

А ось годують удава мишами, їх вони їдять раз на тиждень.
- Вдень вони як правило пасивні такі, вони сплять. Активні вони уночі. Тобто, буде залишатись тут у вас? - Так, він буде залишатись у нас, як мешканець, як постійний мешканець, і створювати видове різноманіття. Таких тварин у нас ще не було.

Експерти говорять, швидше за все, плазуна купили. Придбати собі таких домашніх улюбленців – не проблема. На одному з сайтів оголошень ми знайшли декілька пропозицій. Хочуть за тварин від чотирьох до тринадцяти тисяч гривень.
-У Києві, Харкові 4 тисячі. Тобто, в принципі є запит. - Ну розводити їх нелегко. Суми на те, щоб придбати, досить солідні.

Телефонуємо на один з номерів телефонів, вказаний в оголошенні. Райдужного удава пропонують за триста доларів. Переконують – проблем з доставкою не буде.

- Животное адекватное, мой работник берет убирает и так далее. Такого, чтобы нам скучно было, так сказать жонглировать, такого нету.
- А документи на нього є?
- Какие документы?
- Ну ви ж якось їх розводите, чи вони звідки.
 - У нас питомник. Мы занимаемся разведением.


Чи знайдуться господарі незвичного гостя – невідомо, проте в еколого-натуралістичному центрі він вже, як свій.