Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
Нащадки Шевченка живуть у Полтаві
1656

Нащадки Шевченка живуть у Полтаві

Нащадки Шевченка живуть у Полтаві. Того самого - Тараса, що створив Великого Кобзаря. Це сім`я Упорових - пані Тетяна та її син Євгеній. Про своє коріння Тетяна Упорова- розповідає, - дізналася про це від брата, який тривалий час займався дослідженням генеалогічного дерева.

Тетяна Упорова - нащадки поета Тараса Шевченка

- До мене звернувся мій троюрідний брат, який працював. Черкасах, від був керівник МВС. І тому він мав доступ до документації. От у мене є те що він мені прислав. Це шевченківський родовід.

Крім родоводу Тетяна Упорова від брата отримала ще й низку документів, де є підтвердження спорідненості. А на фотокартках батька та бабусі пані Тетяни помітна схожість рисами обличчя із Кобзрем - говорить жінка.

Тетяна Упорова - нащадки поета Тараса Шевченка

- Це двоюрідний брат Тараса Ілько, а у цього Ілька були Шевченко Марії Ілліївна і Шевченко Устинья Іллівна, це моя рідна бабуся. Моя бабуся двоюрідна племінниця Тараса Григоровича. Згідно цього я доводжусь внучатою племінницею Тараса Шевченка.

Під час радянської влади має родинні зв’язки із Шевченком було як смертельний вирок, тому це стало родинною таємницею. Зараз же родина пишається своїм корінням.

Євгеній Упоров - нащадки поета Тараса Шевченка

- Я краєчком вуха в дитинстві чув від мами, від родичів, те що в нашому роду були Шевченки, але це було при радянській владі це не те чим можна було пишатись, а те чого треба було боятись. Культурні наслідки цього родовіду вони не безслідовно зникли, а навпаки. Я свого часу вірші писав і синок пише, я малював і синок малює.

Свої музичні, художні та поетичні таланти родина пов`язує не інакше як із спадком Великого Кобзаря. І патріоти своєї країни родина Упорових не менше за Тараса Шевченка - говорять вони.