Програма «Життя міста»

У розділі: 20115 відео | АрхівRSS
10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам
269

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам. Цього дня акцентують на тому, що цьому відчайдушному кроку можна протидіяти. Психологи зазначають : найчастіше вчиняють суїцид люди віком до 20 років і після 65.

Лариса Чмеленко, психологиня

- Діти і підлітки погано розуміють, що таке смерть, що це назавжди. Ця думка вона, начебто, і є, але вона не переживається. І тому вони легко на це наважуються. Тому що вони цього не бояться. Люди старшого віку часто опиняються на самоті, без підтримки рідних і близьких, тоді вони не бачать сенсу продовжувати життя.

А ще чоловіки, передусім учасники бойових дій, накладають на себе руки частіше ніж жінки , - зазначає психологиня. Цією тематикою не варто легковажити. Якщо хтось починає говорити про самогубство, психологи називають це демонстративною спробою, потрібно цим людям приділяти увагу. А ось тим, хто замислюється над втратою власного життя фахівці радять:

Лариса Чмеленко, психологиня

- Якщо ви хочете довести комусь, то краще ви можете довести це, якщо ваше життя буде успішним. Якщо ви покажете тим людям, які вас не оцінили або не люблять вас так, як ви вважаєте вони мали це робити. Доведіть їм, що ви варті поваги, уваги своїм гідним життям.

До думок про самогубство люди повинні ставитись як до симптому, який потребує звернення до лікаря. Ознаки , які мають насторожити оточуючих психолог називає такі:

Лариса Чмеленко, психологиня

- Людина починає дарувати свої речі, підписує заповіт, всіх прощає , починає почуватися спокійно, не зважаючи на те, що ситуація не змінилася. Немає суму, немає тривоги і коли її запитують, що трапилося вона каже, що все буде добре, як саме добре - не розповідає.

 Серед захисних чинників, що знижують ризик самогубства - підтримка як сім’ї і друзів, так і інших важливих у житті людей, цінності у житті людини , а ще участь у житті суспільства.