Програма «Життя міста»

У розділі: 20113 відео | АрхівRSS
100 НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНИ 2021. РЕЙТИНГ ФОКУСА
354

100 НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ УКРАЇНИ 2021. РЕЙТИНГ ФОКУСА

Україну сколихнула звістка про майбутню податкову амністію. Одні зраділи, що багатіям доведеться відзвітувати про свій стан, інші скептично поморщились, кажучи про безглуздість амністіонной затії і згадуючи досвід Грузії, де подібна кампанія провалилася. Слідом за законом про амністію очікується прийняття ще одного важливого документа - про поголовну декларації українців та введення непрямих методів визначення їх доходів.

Повідомляє інтернет-видавництво «Фокус».

«Тим часом анонсована деолігархізація загальмувала. Відповідний законопроект прийнятий лише в першому читанні. До другого народні депутати підготували 1 257 правок. Основне "рубилово" йде за орган, який буде визначати, олігарх чи це або звичайний бізнесмен. Одні хочуть, щоб це робив Кабмін за зверненням РНБО, інші - щоб ВАКС за заявою Кабміну або РНБО, а треті - щоб НАПКА за зверненням Антимонопольного комітету або спецкомісія при НАПКА, а то і просто комісія за участю представників міжнародних організацій. Словом, на папері робота по деолігархізації кипить, хоча розсудлива публіка не чекає від неї нічого доброго.», - пише Фокус.

 Як повідомляє видавництво підчас роботи над рейтингом "100 найбагатших людей України"(ознайомитися зi cписком можна за посиланням), їх капітали і впливовість не тільки не тануть, але приростають семимильними кроками. У цьому році сума активів ста учасників даного рейтингу досягла $ 53,63 млрд. "Постраждалі", звичайно, теж є (санкції РНБО частково вплинули на підприємства і доходи кількох людей). Але в цілому пандемійний рік дозволив багатим розбагатіти ще більше. Близько 20% учасників рейтингу або були у владі, або зараз мають до неї безпосереднє відношення. Ще у близько 40% доларових мільйонерів є друзі, колеги, а то і родичі високого рангу.

На першому етапі складання рейтингу Фокус сформував лонг-лист з 150 персон, які володіють різними компаніями і підприємствами в Україні. Після вивчення їх активів зі списку видалили тих, чиї статки оцінено в суму менше $ 50 млн, а також особи, чиї активи оцінити не вдалося через приховування інформації, офіційного виходу персони з усіх раніше зараховуються їй в ЗМІ активів. Також до списку не потрапили ті, чиї активи знаходяться виключно за межами країни. До рейтингу увійшли громадяни України та особи з подвійним громадянством (іноземним громадянством), які володіють великою кількістю активів у нашій країні.

Оцінку вартості активів Фокус проводив на підставі всіх ключових підприємств і компаній, що знаходяться у володінні учасників рейтингу. Ключовий акцент зроблений на бізнес-активи всередині України. При доведеному володінні зарубіжними активами враховувалися і вони. При наявності декларації про майновий стан враховувалася належить учаснику нерухомість, а також кошти на рахунках в банках і дивіденди від бізнес-активів.

Дані за фінансовими показниками компаній отримані в системі YouControl - комплексному сервісі для аналізу діяльності підприємств. Також ми вивчали дані звітності підприємств, якщо вона опублікована. Кілька великих компаній оцінювали аналітики Групи ICU.

 Формули для розрахунку і мультиплікатори по галузях надала інвесткомпанія Concorde Capital.