Програма «Життя міста»

У розділі: 20564 відео | АрхівRSS
Чи виправдала себе «Нова українська школа»?
1724

Чи виправдала себе «Нова українська школа»?

Новий стандарт початкової освіти з 2017 року тестували у 100 пілотних школах, а з 2018/2019 навчального року за ним навчаються всі початкові класи. Реформа Нової української школи, яка розроблялася спільнотою фахівців з 2012 року, ставила за мету зробити освіту корисною для успішної самореалізації дітей, а отримані в школі знання застосовувати в реальних ситуаціях.

Вікторія Брижнік, мама першокласника: В мене є, з чим порівняти, так як у мене старший син у 8-му класі навчається, а молодший ось тільки пішов в перший клас. Адаптування проходить дуже швидко і легко. Діти зацікавлено ідуть до першого класу, в школу. Іде все в ігровій формі, навчання іде в ігровій формі, і вони дуже легко це сприймають, і дома - хороші емоції. Дитина виходить зі школи з хорошими емоціями.

І батьки, і вчителі говорять: початковій школі до НУШ бракувало так званих «гнучких знань». Зараз малеча не просто вивчає шкільні предмети, вільні та ігрові методики розвивають критичне мислення, навчають логічно обґрунтувати свою позицію, конструктивно керувати емоціями, вміти співпрацювати в команді.

Наталія Тараненко директорка ліцею №21 «Надворсклянський»: Для дітей - яскраве і мотивуюче освітнє середовище, дослідження і відкриття, робота в команді, створення і захист проектів. А з 1 вересня цього року - оновлене і збалансоване харчування, смачні фрукти, корисні салати, нові страви. Головне, що діти не просто отримують знання, а вчаться застосовувати їх на практиці, вчаться спілкуватися і допомагати один одному.

Тетяна Оніщенко, вчитель 4 класу: Дитина в НУШ розкривається. Коли вона приходить у перший клас, вона ніби закрита квіточка. Коли вона приходить уже в четвертому класі, вона розкрита. Видно, що вона вміє, що вона навчилася, вона навчилась спілкуватися, вона навчилась працювати в групах, і знаходити рішення те, якого, мабуть, сама не знайшла б, а з друзями завжди знаходить.

Стосунки вчителя і учня вийшли на новий рівень, стали більш довірливими і розкутими.

Два на дев’ять - вісімнадцять, два на десять - двадцять! Таблиця множення!

Поліна Фаліпас, учениця 3-А класу: Мені подобається, як тут все вигадано, дуже хороші класи, дуже хороші вчителі. Мої улюблені предмети - фізкультура та малювання. І математика.

 
Софія Березюк, учениця 3-А класу: Найбільше подобається мені вчителька. Тому що вона до нас дуже гарно відноситься, вона нам дуже гарно розповідає уроки, домашні нам розповідає, як робити.

Ксенія Рудницька, учениця 4-Б класу: Я хожу з задоволенням в школу, тому що тут - мої друзі і вчительки.

Щоб навчати дітей інакше, довелося створити зовсім нове освітнє середовище - мобільні одномісні парти, матеріали для дослідницької діяльності дітей, місце для ранкового кола. Відповідальність за матеріальне забезпечення пілотних класів взяли на себе місцеві влади. Але найбільшим викликом став зміст освіти.

Директорка ліцею №21 «Надворсклянський», Наталія Тараненко: Нове навчальне і технічне обладання, нові можливості, але і велика відповідальність. Нова роль: учитель - наставник і друг, а батьки - помічники і партнери. І найголовніше, що всі ми разом працюємо над тим, щоб яскравим, щасливим і безпечним було дитинство і було навчання наших дітей у Новій Українській Школі.

Людмила Карюк, вчитель 4-Б класу: У нас в Новій Українській Школі з’явився новий предмет - «Я досліджую світ». Про нього можна сказати, що предмет - один, а знань дає багато. Він поєднав у собі і математику, і українську мову, і природничу галузь, і здоров’язберігаючу, технологічну. Діти своїми руками на уроці виготовляють, дістають інформацію з різних джерел.

Завдання, які стоять перед вчителями, непрості. Вони мають навчити вчорашніх дітей вільному володінню державною та іноземною мовами, обов'язковою є математична компетентність, вводяться підприємливість та фінансова грамотність. І хоч часто зацікавити дітей математикою складно, Нова Українська Школа з цим, схоже, справляється.

Ксенія Рудницька, учениця 4-Б класу: Мені подобається математика, тому що це - цариця наук.

Ілля Ільченко, учень 4-Б класу: Я хочу буть бізнесменом. Мені найбільше подобається в школі урок математики. Там можна дізнатися багато всього цікавого і це як ключ до нових досягнень. Крім математики потрібно знати різні мови.

Анастасія Демченко, учениця 4-Б класу: Ну там казки, якісь історії, якісь дослідження.

Наталія Єрмоленко, вчитель 3 класу: В першу чергу, коли в нас ідуть теми тижня, місяці розподілені, ми відкриваємо кожен вид професії, і вони вже осмислюють, починаючи з першого класу.

Реформа НУШ - це довготривалий процес, розрахований на роки. Утім, чимало змін помітні вже зараз.

Володимир Ворощук, батько першокласника: У нас в країні взагалі все з кожним роком стає краще, і я думаю, навчання - не виняток.

Людмила Карюк, вчитель 4-Б класу: Навчання в усі часи було важким, інформацію потрібно здобувати.

Цього року пілотувати НУШ вже продовжать учні 5-их класів. Освітня реформа незворотня, тож завдання влади на всіх рівнях - підтримувати її. За словами прем'єр-міністра, цього року для придбання ноутбуків вчителям державою на місця виділено субвенцію в розмірі 1 млрд грн.