Програма «Життя міста»

У розділі: 17272 відео | АрхівRSS
Виставка "Кадетаріум 2.0"
861

Виставка "Кадетаріум 2.0"

Більше ста художників, півсотні фотографів, 25 поетів, 10 музичних гуртів, 2 театральні колективи, і все це - на 3 поверхах величезної будівлі. Ось такі грандіозні масштаби мала друга одноденна виставка мистецтв «Кадетаріум 2.0». Вона зібрала митців з усієї Полтавщини та навіть сусідніх областей. Цікаво стає вже на вході до будівлі напівзруйнованого корпусу - громадські діячі збирають підписи за те, щоб переселити сюди полтавського мера Олександра Мамая

Усередині - ще цікавіше. Корпус, який спеціально до експозиції більше місяця приводили до ладу волонтери, нагадує музей сучасних мистецтв. На стінах широких зал - безліч картин та світлин і молодих, і більш досвідчених полтавських митців.

Деякі кімнати виділили спеціально під тематичні інсталяції. Одна з них присвячена подіям на Євромайдані: коктейлі Молотова, каски, щити. Одночасно з цим проходить майстер-клас з виготовлення писанок, а також відеопрезентація свіжого альбому полтавського гурту «Oneyroid», що має назву «Наташа Атомний Бог». Ця концептуальна платівка записана на тексти психічно хворої жінки на таке ж ім’я. За словами лідера колективу Андрія Боркунова, особисто з авторкою вони не знайомі, а тексти дістали за допомогою телефону довіри.

Полтавка Валентина підготувала лялькову виставку. Вони зображують найвідоміших політиків: Віктора Януковича, Володимира Путіна, кандидатів на пост президента України.

На другому Кадетаріумі вперше дають електричні концерти музичні гурти: Брат Кіндрат, Ктулху, 10 негренят, ветерани «Oneyroid». Учасники виставки зізнаються: це унікальний шанс для багатьох творчих людей зустрітися у неповторній атмосфері, поділитися ідеями і просто поспілкуватися.

«Кадетаріум» - не єдиний подібний проект в Україні. Представники громадської організації «Мистецька платформа», які були гостями дійства, ведуть схожий проект у Києві. Один з її членів Олексій Арестов порівнює «Кадетаріум» з «Гоголь-фестом» і зазначає: за масштабом це чи не найбільший у своєму роді захід країни. На його думку, якщо будівлю відведуть під заклад культури чи мистецький центр, у Полтави будуть всі шанси на звання центру культури України.

Загалом проведення виставки спрямоване не лише на консолідацію творчих особистостей. Основна мета - привернути увагу до жахливого стану, в якому сьогодні знаходиться приміщення колишнього військового училища. Дизайнери та архітектори вже підготували десятки проектів. А громадський комітет порятунку Кадетського корпусу виступає за те, щоб перетворити приміщення на храм мистецтв.

Займається цим питанням і громадська рада при обласній раді. Вони пропонують провести відкритий круглий стіл, учасники якого розглянуть варіант поетапної реконструкції корпусу.

Відвідав виставку і губернатор Полтавщини Віктор Бугайчук. За його словами, руїни в центрі міста не дають йому спокою з самого початку його каденції. За словами голови облдержадміністрації, за його дорученням незабаром створять робочу групу, яка буде займатися питаннями відновлення будівлі.

На досягнутому організатори «Кадетаріуму» зупинятися не збираються і планують продовжувати свою діяльність.