Програма «Життя міста»

У розділі: 16082 відео | АрхівRSS
чергове засідання  суду  по  справі Полтавського міського голови О. Мамая
195

чергове засідання суду по справі Полтавського міського голови О. Мамая

Ще за півгодини до початку чергового засідання з приводу адміністративного правопорушення міського голови, біля приміщення Октябрського райсуду вже людно. Зібралися здебільшого активісти Євромайдану і представники опозиційних сил, вони традиційно тримають на контролі розгляд судової справи стосовно Олександра Мамая.

На вже четверте засідання з приводу розгляду справи з'явився прокурор, свідки та представник Олександра Мамая, сам міський голова передав розпорядження про власне відрядження до Києва. Нагадаємо, згідно із законом, справи про корупційні зловживання не можуть розглядатися за відсутності суб'єкта правопорушення.
В цей же час, сторона обвинувачення, тобто прокурор, має сумнів у правдивості наданих доказів про відрядження.

Тож, тривало судове засідання близько 15 хвилин, до розгляду справи по суті, із зрозумілих причин не дійшли.

Це засідання стало вже другим з чотирьох, на яке міський голова не з'явився через відрядження. Між тим, термін розгляду даної справи добігає кінця, говорить заступник прокурора області. Якщо в судовому засіданні доведуть, що Олександр Мамай вводив суд в оману, відповідати доведеться ще й за це, впевнений прокурор.

Те, що мер міста не з'являється на судові засідання - це зухвалість, діляться враженнями вже після суду громадські активісти. І за лічені місяці до кінця мерського терміну Мамая на обіцяний ремонт доріг не розраховують, але довести в суді правду хочуть. Крім того, вважають представники громади, в них зв'язані руки і впливати якимось чином на ситуацію дуже складно.

Використати свої важелі впливу на ситуацію обіцяє народний депутат України Сергій Каплін. В свою чергу, він впевнений - мер не з'являється на суд через страх офційно бути названим корупціонером, повідомив у телефонній розмові Сергій Каплін.

Хоч за даним провадженням загрожує мерові міста лише 850 гривень штрафу, таке вирішення справи створить прецедент, погоджуються прокурор та представники громади. Між тим, останні вже після засідання зустрілися із суддею із запитанням, чи бува не погрожують їй. Що пані Гольник коментувати відмовилась, проте діяти пообіцяла виключно в рамках закону.
Наступне ж судове засідання призначено на перший робочий день наступного тижня - розглянуть справу мера у вівторок 10 червня о 14 годині.