Програма «Життя міста»

У розділі: 20568 відео | АрхівRSS
В області планують створити службу хоспісної допомоги
122

В області планують створити службу хоспісної допомоги

До Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги в Полтаві з'явиться служба, що надаватиме відповідні послуги не в лікарнях, а в оселях хворих, -обіцяє Валерій Завгородній, директор обласної благодійної організації "Асоціація паліативної та хоспісної допомоги". На Полтавщині не існує жодного спеціалізованого закладу такого типу, тому люди з обмеженим прогнозом тривалості життя потребують комплекс послуг, який включає в себе медичну, психологічну і духовну підтримку. В місті за місяць помирає близько 350 людей, 60% з яких потребували хоспісної допомоги.
 Валерій Завгородній, директор обласної БО "Асоціація паліативної та хоспісної допомоги"
"В нашем регионе не удаётся создать полноценный хоспис. Хосписные койки существуют, но это койки, которые приспособлены к отдельным категориям граждан. А для людей иного масштаба, например, онкологические больные... Они умирают в одиночку."

Браку персоналу не виникне, -розповіли на прес-конференції. Як в місті, так і в області функціонують навчальні медичні заклади, в яких підготують необхідних для хоспісу спеціалістів. Крім того, волонтери вже зараз відвідують тренінги.
 Людмила Самолеліс, гол. позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я ОДА
"У цьому році ми також провели тренінг для волонтерів при Лохвицькому медичному училищі. В минулому році ми відкрили там відділення на 20 ліжок стаціонарних і виникла потреба в підготовці персоналу."

Для того, щоб одержати паліативну та хоспісну допомогу, хворому необхідно укласти договір із благодійною організацією та сплачувати 20 гривень на місяць, відповідно до правил довгострокового страхування.