Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
МІНІСТР АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ О.ПАВЛЕНКО ВІДВІДАВ ПОЛТАВЩИНУ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ
205

МІНІСТР АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ О.ПАВЛЕНКО ВІДВІДАВ ПОЛТАВЩИНУ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ

Полтавщину з робочим візитом відвідав міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Мета візиту - ознаймотися зі станом підготовки до весняно-польових робіт, проблемами полтавських аграріїв та оглянути місцеві галузеві підприємства. Головним чином фермерів турбували питання земельної реформи, оренди земельних ділянок, виділення паїв та бюрократичних проблем із реєстрацією ділянок. Урядовець уважно вислухав усіх виступаючих та відзначив конструктив у їх пропозиціях. Говорить, що до кожного дослухався, декого запросив до співпраці.
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
"Ми залучаємо і фермерів і бізнес в робочі групи до законотворчої діяльності. Дійсно є конструктивний підхід і ми можемо впливати на всіх рівнях, законодавчих, виконавчих та реальної безпосередньої роботи."
Представник уряду зауважив, - Полтавщина має одні з найкращих показників у аграрній сфері по Україні і відзначив високий рівень підготовки області до весняно-польових робіт. Відповів Олексій Павленко і на питання про можливі зростання цін на хліб. Говорить, питання ціноутворення важливе, проте завдання зараз - аби хліб був взагалі.
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
"Ми як держава дивимося на питання продовльчої безпеки. Ми хочемо аби хліб був взагалі. Ви бачите яка ситуація на сході, але нині важливо контролювати питання харчової безпеки."
Проте пан міністр сказав, що при зростанні цін на хліб, головна увага буде спрямована на соціальний хліб, аби ціна на цю категорію залишалася на старому рівні якомога довше. Відповів Олексій Павленко на питання про мобілізацію аграріїв. Він розуміє, що потреба у військовослужбовцях існує, так само як і ваграрній галузі.
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
"Не хочемо мати ситуацію як раніше, коли жінки сідали за техніку, проте не хочемо аби ми посадили, а врожай збирав ворог. Будемо збалансовано підходити до цього питання у рамках кожного регіону."
Не залишилось осторонь питання про постачання продуктів для шкіл та дитячих лікарень. Раніше місцеві підприємства програвали тендери з незрозумілих причин, відтак якість продукції була сумнівною. Питання під свій контроль вязв голова облдержадміністрації Валерій Головко.
Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
"Саме головне - як прописати умови тендерів. Відтепер у підприємства має бути не лише місцева реєстрація, а й виробництво в області."
Завітала делегація з керівництва області та міністра агрополітики на полтавський комбінат хлібопродуктів. Нині підприємтво завантажене майже на половину, розпочинається робота на експорт, проте головна проблема - застаріле обладнання.
Микола Кочерга, генеральний директор ДП «Полтавське КХП»
"Самий останній вальцевий станок 58 року випуску, ті що розмелюють пшеницю."
"У нас зараз працює два котли один 1913 року інший 1914 року які привезли ще з царської росії."
Близько 10 млн гривень на потрібно на модернізацію.
Пан міністр говорить,- це питання комплексне і турбує підприємства по всій Україні. Проте він бачить перспективи, адже вже зараз Україна посідає лідируючі позиції з експорту зерна, кукурудзи, олії, тощо.
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
"У нас є дуже непогані перспективи. Проте ми бачимо ситуацію на сході, гроші люблять тишу, як тільки вона буде то інвестиції підуть у галузь."
Принагідно Олексій Павленко разом з губернатором Валерієм Головком та його заступником Романом Товстим вшанували загиблих під час подій минулої зими та поклали квіти до стели Небесній сотні.