Програма «Життя міста»

У розділі: 16741 відео | АрхівRSS
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВІВ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
329

ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВІВ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Працівники Державного архіву Полтавської області влаштували день відкритих дверей. Така ініціатива стала відповіддю на заяви членів громадської ради про те, що архів працює у закритому режимі.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської обл.
"Для того, щоб подати більше інформації, щоб показати конкретно нашу діяльність, щоб менше було розмов, ми вирішили провести день відкритих дверей."

На захід запросили членів громадської ради, однак більшість з них на запрошення навіть не відреагували. Це дивує голову ради Володимира Голуба.

Володимир Голуб, голова громадської ради при ОДА
"Якось мені навіть незручно, що мало представників громадської ради прийшло на цей захід. Серед нас чимало людей, які займаються історичною пам’яттю нашого краю. "

На думку пана Голуба, архів - відкрита державна установа, куди може звернутися за інформацією кожен бажаючий. А день відкритих дверей переконає тих, хто у цьому сумнівається, додає він.

Володимир Голуб, голова громадської ради при ОДА
"Практично, якоїсь таємниці доступу немає, щоб можна було не прийти сюди чи тебе б не пустили. Це - історична скарбниця Полтавщини і країни."

До дня відкритих дверей архівісти влаштували виставку, присвячену історії закладу. На експозиції - фото, книги та кілька раритетів. Серед них - грамота за підписом гетьмана України Івана Мазепи та універсал на право володіння майном іншого гетьмана - Кирила Розумовського. Архів також звітувався про роботу протягом 2014 року. Надбання потрапили на виставку, зокрема - видання «Тарас Шевченко і Полтавщина», присвячене 200-річному ювілею від дня народження Кобзаря.

Працівники архіву говорять: фінансування з держбюджету обмежене. Торік їм виділили лише мільйон 700 тисяч гривень, з яких мільйон триста пішло на заробітні плати. Решти не вистачило на всі потреби, тож їх дофінасовували з обласного кошика. А це - додаткові мільйон двісті тисяч. Половину витратили на охорону, решту коштів - на створення необхідних умов для збереження документів - вологості та температури.

Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської обл.
"Ми вжили деяких заходів щодо впровадження енергозберігаючих технологій. Ми встановили лічильник тепла і систему контролю за споживанням теплової енергії. Її споживання скоротилося, і ми повернули до бюджету 200 тисяч гривень."

Документальна виставка була також присвячена 90-й річниці від дня народження письменника та літературознавця Петра Ротача.