Програма «Життя міста»

У розділі: 16742 відео | АрхівRSS
ВОЛОНТЕРИ- ШАХРАЇ. ЯК НЕ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК
261

ВОЛОНТЕРИ- ШАХРАЇ. ЯК НЕ ПОТРАПИТИ НА ГАЧОК

На полтавських вулицях усе частіше можна побачити людей, які збирають допомогу для хворих дітей, воїнів АТО та інших нужденних. Як впевнитися, що благодійні пожертви потраплять до адресата, а не до кишені шахрая?
Правоохоронці говорять - в Полтаві окремі особи вже були помічені у подібних аферах, проте наразі підтверджених фактів шахрайства немає.

 Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області
«Зазвичай, тісно співпрацюємо з нашими активістами громадськими, які нас інформують про людей, які ходять з ящиками і збирають кошти. Таких громадян ми періодично доставляємо до райвідділень міліції, перевіряємо їх: чи дійсно така організація зареєстрована. У всіх випадках, коли їх доставляли, вони мають офіційну реєстрацію».

Досвідчені волонтери радять - щоб не потрапити на гачок до шахрая необхідно бути пильним та уважним.
 Олександра Сиротенко, координатор Полтавського Батальйону Небайдужих.
«Найперше, що важливо знати і що потрібно робити – це запитувати у волонтерів, скільки вони отримують за свою працю. Якщо волонтер відповідає, що він отримує за це кошти, знайте, що це - шахрай».

Координатор зауважує - перш ніж віддати кошти, слід перевірити наявність необхідних документів, які мають бути пред’явлені на прохання благодійника.

Олександра Сиротенко, координатор Полтавського Батальйону Небайдужих
«В першу чергу – це волонтерське посвідчення. Бажано, щоб також були якісь документи по діяльності фонду, тобто його реєстрація. І, можливо, якісь карткові чи банківські рахунки».

Про всі зібрані кошти та речі, на які їх було витрачено, волонтери як правило звітують у соціальних мережах або з допомогою засобів масової інформації, - стверджує координатор батальйону небайдужих.

Щодо можливої лже-благодійності полтавці проінформовані. Деякі з них довіряють тільки перевіреним організаціям, хтось не довіряє взагалі.

«Ну,колись, так, кидав, а потім, як почали вспливати ці факти у мережі інтернету, що дуже багато шахраїв, то треба відрізняти».

«Ні, я не кидав і цього не признаю. Ви знаєте, якщо я хочу зробити пожертвування, то я зроблю тому, кому потрібно».

«Ми не перевіряєм документи, тому що в нас син служе, ми вірим людям».
У випадку, якщо ви стали жертвою псевдо-волонтера, потрібно одразу звернутися до правоохоронних органів, - наголошують у міліції. Відповідно до Кримінального кодексу України шахрайство карається законом залежно від масштабу злочинних дій - від штрафних санкцій та виправних робіт до обмеження волі.