Програма «Життя міста»

У розділі: 16741 відео | АрхівRSS
благодійній збір дитячих книжок.
333

благодійній збір дитячих книжок.

25 міст України, в тому числі і Полтава, долучилися до всеукраїнського проекту «100 тисяч книг для сільських бібліотек». Це благодійній збір дитячих книжок у школах українських міст. Збирають художню дитячу літературу 2000-2014 років випуску, щоби діти змогли отримати якісні й цікаві видання.

Людмила Власенко , заступник директора з інформаційних технологій ПОУНБ ім. Котляревського
"Зараз фонди сільських бібліотек застарілі: література радянська або не відповідає вимогам сьогоднішнього дня, але сьогодні у сільських бібліотеках багато читачів. Бібліотеки стають чи не єдиними культурними центрами на селі. 25% читачів сільських бібліотек - це діти і тому було дуже приємно, коли започаткували цей проект. "

Книги передають учні, які забажали долучитися до благодійного збору, фонди бібліотек навчальних закладів до акції не залучаються - зазначає координатор проекту Людмила Власенко.
На Полтавщині акцію підтримали 9 шкіл - 5, 14, 19, 25, 27, 38, гімназія №33, 1 ліцей та кременчуцька ЗНЗ №17. Тож кожен учень зможе передати книги своїм одноліткам із сільської місцевості. Одними з перших полтавських доброчинців стали вихованці 1 ліцею.

Марина Бакаєнко , учениця Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського
" Я принесла дитячі книжки В. Нестайко, які в дитинстві з задоволенням читала. Паперова книга замінює набагато краще електронну. Я принесла «П»ятнадцятирічний капітан», «Біле ікло» - це ті книжки, які духовно збагачують дітей, особливо в сільських школах повинні діти читати. "

Софія Василенко , учениця Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського
"Я вважаю, що кожна людина повинна допомагати, тому наш ліцей теж вирішив взяти участь, допомогти сільським школам здобути нові книги. Мені подобається ця акція і я теж принесла книги. "
 Які книжки приносила?
- «Лісова школа» та інші. В «Лісовій школі» 4 книги і я принесла всі. 7:56

Колектив навчального закладу вже, навіть, має власні плани, щодо розподілу подарунків.

Наталія Граїцька , завідувач бібліотеки Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1
" В мене така пропозиція, щоб деякі книги відправити на Схід, а наших полтавських письменників відправити на захід. Для того, щоб об»єдналися ми. Щоб вони дізналися чим ми живемо, про що читаємо, чим можемо з ними поділитися. "

Започаткувала акцію збору книжок для сільських бібліотек Фундація Дарини Жолдак три роки тому. До цього часу збір проходив лише у Києві, цього ж року об»єднавшись із Форумом видавців, Мистецьким Арсеналом та Українською бібліотечною асоціацією народився всеукраїнський проект. Він триватиме до 17 квітня. Відтак результати будуть підсумовані та презентовані під час V Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал», що пройде в Києві з 22 по 26 квітня.