Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
ВІДКРИТИЙ УРОК З НАГОДИ 90 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ  ПЕТРА РОТАЧА
233

ВІДКРИТИЙ УРОК З НАГОДИ 90 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕТРА РОТАЧА

З нагоди 90 річниці від дня народження Петра Ротача, в обласному Державному архіві, провели відкритий урок «Не прощаюсь з тобою моя Україно». Студенти - філологи Педагогічного університету мали змогу ближче познайомитись зі спадщиною українського письменника, краєзнавця та нездоланного патріота.

Валентина Гудим, директор Державного архіву області
" Про себе він говорив: «Я в пень був знищений не раз та скрес любов»ю до Вкраїни». Так коротко можна сказати про його життя - людина, яка більше 40 років перебувала під наглядом КДБ: моральний тиск, тотальний контроль, але, навіть, в цих умовах він зумів зберегти своє обличчя, зумів не зламати себе і до кінця залишився українцем. "

Петро Ротач автор майже 3000 тисяч літературно-краєзнавчих публікацій, понад 30-ти книг, це при тому, що майже 20 років, йому не дозволяли друкуватися.
Особливе місце в творчості письменника для полтавців посідає його енциклопедія у двох книгах «Полтавська Шевченкіана». В них зібрана величезна кількість імен, подій, фактів, пов»язаних з перебуванням Тараса Шевченка на Полтавщині.

Людмила Захарчук , студентка ПНПУ ім. В.Г. Короленка
"Постать цієї людини для мене особисто дуже важлива. Я дуже люблю гортати його «Шевченкіану», я дуже рада, що в мене в особистій бібліотеці є ці книги. Я їх час від часу гортаю, як є хвилина. Для мене це є невичерпне джерело і мудрості, і знань. "

Втім найціннішим надбанням архіву, вважає його директор - Валентина Гудим, є все ж листи Петра Петровича. Ці листування відкрили для суспільства велику кількість відомих і талановитих людей. До державного архіву свої праці науковець віддав особисто.

Валентина Гудим, директор Державного архіву області
"Найцінніше, я вважаю, в цьому фонді - це епістолярія. Листування, яке він вів велике. Інколи дивуєшся як одна людина могла листуватися листами з такою кількістю людей. Там не одна сотня відомих українських діячів культури, мистецтва, літератури, художники, науковці. "

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву області
" Ми хочемо, щоб ці документи йшли в науковий обіг, щоб писались курсові, дипломні, кандидатські дисертації. Це безмежне поле для дослідника."

Спадщина Петра Ротача у державному архіві області завжди відкритий для науковців і дослідників.