Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА НА ЛІТНІЙ ЧАС
389

ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА НА ЛІТНІЙ ЧАС

В останню недiлю березня, 29 числа, о 3 годині ночi, в Україні здійcнюють переведення годинника на літній час. Тобто на 1 годину вперед. Таку процедуру здійснюють згіднo з поcтанoвoю Кабінету мініcтрів України № 509 вiд 13 трaвня 1996р. "Пpо порядок чиcлення часу нa території України".
Вважається, що зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримуємо додаткове світло, а отже, економію електроенергії ввечері, але не втрачаємо нічого вранці.
Втім, не всі мешканці Полтави розділяють такі переконання, адже зміни в часовому режимі на кожного впливають по-різному.

Я вважаю, що не потрібно цього робити. Тяжко на це переходити і організм теж переходить тяжко
 Поки привикне організм, воно дає свої збої. Навіщо його смикати туди-сюди. 36:49

"Абсолютно ніяк не впливає. Я вважаю, що треба виробити внутрішню психологію, щоб організм звик і нормально все буде. Більше впливає ситуація в АТО, економічна криза. "

" На мене ніяк не впливає: ні на сон, ні на що."

" Воно на здоров"ї відображається. Для мене не дуже воно хорошо.
Я гіпертонік, у мене давлєніє, воно сказується на здоров"ї. "

Віталій Закладний - головний лікар Обласного психоневрологічного диспансеру, також негативно ставиться до змін у часовому режимі. Він зазначає - щоб адаптуватися до переведення годинників швидше необхідно почати підготовку до цього явища заздалегідь.

Віталій Закладний , головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру
" Приготуватися психологічно: зрозуміти, що - це необхідне "зло" - по-перше, по-друге - почати заздалегідь потихеньку годинничок на 5 хвилин переводити - це адаптує. Щоб загальний сон був 7-8 год. тому, що цикл людини - це три єдини: 8 год - працює, 8 - відпочиває, 8 - спить. "

Цікаво, що у вересні 2011 року Верховна Рада скасувала переведення годинників, зробивши літній час постійним. Втім вже у жовтні цього ж року скасувала своє рішення