Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
ПОЛТАВСЬКИЙ ПРАВОЗАХИСНИК В.КОВАЛЬЧУК ПРОДОВЖУЄ  СУДИТИСЯ З МВС
233

ПОЛТАВСЬКИЙ ПРАВОЗАХИСНИК В.КОВАЛЬЧУК ПРОДОВЖУЄ СУДИТИСЯ З МВС

Полтавський правозахисник судиться з міністерством внутрішніх справ. Василь Ковальчук подав позов до полтавського адміністративного окружного суду. Відповідач - МВС України. Пан Ковальчук вимагає позбавити звання майора міліції заступника начальника міліції Донеччини Іллю Киву. За словами позивача, пан Кива негідний такого високого рангу, адже у колишнього командира батальйону «Полтавщина» за плечима - кримінальне минуле.

Василь Ковальчук, позивач
"У підрозділі є більше 10 військових, які підпорядковувалися йому. Вони затримували його на різних негараздах. Це і наркопритони, і «кидалово», і рекет. Людина асоціальна. "

Окрім цього, стверджує правозахисник, на момент призначення на посаду керівника спецпідрозділу у вересні 2014-го Кива мав незакриту судимість. Пан Ковальчук додає: Октябрський суд міста Полтави скасував судимість у серпні минулого року, проте рішення оскаржила обласна прокуратура, яка відкликала апеляцію лише взимку.

Василь Ковальчук, позивач
"Коли він призначався на посаду у вересні (а лише в грудні зняли судимість), він мав відкриту судимість…"

Також, додає позивач, з Іллею Кивою відмовлялися служити інші військові. А ще, за словами пана Ковальчука, він має другу групу інвалідності - хворіє на епілепсію. Тож він переконаний: погони у Киви слід забрати, і якнайшвидше. Відповідач - міністерство внутрішніх справ - усі обвинувачення вважає необґрунтованими. Кажуть: Ілля Кива має нормальну медичну довідку.

Олександр Горобець, представник відповідача
"Кива Ілля Володимирович прийшов медичний огляд військово-лікарської комісії УМВС України в місті Києві. Відповідно до рішення ВЛК, Киву визнано придатним до військової служби. "

Відповідачі заявляють: позов Василя Ковальчука задовольнити неможливо, оскільки Ілля Кива особисто не порушив права позивача. Сам же правоохоронець на засідання не з’явився. Ілля Кива телефоном повідомив: позов пана Ковальчука - це просто піар.

Ілля Кива, заступник начальника УМВС України в Донецькій обл.
"Он это делает для того, чтобы о нем не забыли в преддверии местных выборов. Он опять будет депутатом. "

На момент виходу сюжету в ефір засідання суду тривало. Про рішення ми повідомимо в наступних випусках новин.