Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
1-ГО КВІТНЯ В УКРАЇНІ- НЕ ДО СМІХУ. ЗРОСТАЮТЬ ЦІНИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
274

1-ГО КВІТНЯ В УКРАЇНІ- НЕ ДО СМІХУ. ЗРОСТАЮТЬ ЦІНИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Комунальні платіжки українців стали ще страшнішими. З 1 квітня вартість послуг знову зросла. При чому торкнулося подорожчання майже всіх їх видів. «Полтавагаз» на своєму офіційному сайті опублікував оголошення про підвищення цін на блакитне паливо для населення. Мінімальний тариф зріс більш, ніж утричі - тепер за один кубометр газу платити доведеться 3 гривні 60 копійок. Цей тариф діє протягом опалювального сезону, якщо споживач не перевищує ліміт у 200 кубів на місяць. Якщо перевищує - платить по 7 гривень і майже 20 копійок. На міжсезоння встановили тариф у 7,20 за метр кубічний незалежно від об’ємів. Такою ж буде ціна на газ для приготування їжі. Якщо в оселі немає лічильника, кожен член родини викладатиме за блакитне паливо мінімум по 43 гривні на місяць.

Дорожчає і електроенергія - у середньому на 50 %. В «Обленерго» зазначають: змінилися категорії населення, для яких встановлені різні ціни. До першої відносяться особи, які споживають до 100 кВт·год на місяць. Друга - від 100 до 600 кВт·год, третя - понад 600 кВт·год електроенергії на місяць.

Ірина Малашецька, провідний фахівець по роботі зі споживачами ІКЦ ПАТ «Полтаваобленерго»
"Побутові споживачі, які використовують електроенергію в межах першого блоку, сплачуватимуть за одну кВт·год 36,6 коп.. Вартість електроенергії другого блоку становитиме 63 копійки, а третього - понад 600 кВт·год на місяць - 1 грн. 40,7 коп. за 1 кВт·год."

По тарифах на тепло та гарячу воду питання відкрите. На сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на момент виходу сюжету в ефір не було офіційної постанови про подорожчання цих послуг. Тож анонсоване зростання у ціні теплопостачання полтавцям поки що не загрожує. Нагадаємо, 30 березня голови обласної ради та державної адміністрації надіслали до столиці листа з проханням не піднімати тарифи на тепло до завершення незалежного аудиту «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго».

Для тих, кому нові тарифи не по кишені, держава розробила нову спрощену систему субсидій. На Полтавщині на відшкодування може розраховувати 300 тисяч сімей. Це більше половини родин регіону.

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення ОДА
170 тис. пенсіонерів, 45 тис. сімей з дітьми, 23 тис. одиноких матерів, 15 тис. інвалідів з дитинства, 8 тис. малозабезпечених сімей, 9 тис. безробітних має право на житлові субсидії.

Спростили і процедуру оформлення. Від споживачів вимагають лише декларацію про доходи та заяву про відшкодування витрат на оплату послуг. Оформити субсидію зможуть навіть боржники. Відмовлятимуть лише тим, хто з початку 2014 року зробив покупку на понад 50 тисяч гривень. Для більшості полтавців подорожчання платіжок - нищівний удар по гаманцю. Дехто каже: навіть із субсидіями буде дуже важко.

Нагадаємо, із 1 травня в Україні планують підняти тарифи і на холодну воду.