Програма «Життя міста»

У розділі: 20533 відео | АрхівRSS
За православними традиціями, 9-й день після Великодня -поминальний понеділок.
245

За православними традиціями, 9-й день після Великодня -поминальний понеділок.

9-ий день після Великодня, відповідно до православних традицій, -поминальний понеділок. Люди відвідують кладовища, аби вшанувати пам'ять померлих близьких, -розповідає Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький. Також цей день називають Радовницею -він символізує перемогу Христа над смертю та сподівання всіх праведників на воскресіння.
Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
"Смерть земна не позбавляє людини буття. Наша любов до людей не проходить, коли людина відходить у вічність -ми продовжуємо любити. Ми є одна церква. І так само, як ми молимося один за одного, так само і за тих людей, які відійшли у вічність."

Традиції поминального понеділка -одні з тих, навколо яких часто точаться суперечки. Люди відвикли від церкви та православних звичаїв, -розповідає Владика Федір. Навколо поминання померлих "наросло" багато язичницьких та радянських звичаїв.
Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
"Наприклад, поминання 100 грамами -це суто радянська атеїстична традиція. Все це переплелося і сформувало певну традицію, яка не є церковною. Але зламати цю традицію дуже складно. В цей день найважливішим є молитва за спочилих."

Полтавці говорять, що незадоволені тими відвідувачами цвинтаря, які розпивають тут алкогольні напої та влаштовують застілля -така поведінка на кладовищі недоречна.
 Катерина,полтавка
"Я не наслідую традицій поминального понеділка. Во по-свинськи виглядають. На цвинтар до мами і тата ми їздимо, прибираємо, залишаємо квіти без вінків штучних.
Я думаю, що люди, які їдять на цвинтарі, може вони безпритульні."

Наталія Гранчак, волонтер-координатор Полтавського Батальйону Небайдужих
"Для мене це день, коли я можу прийти на кладовище і помолитися за своїх рідних. Для мене важливо вранці відвідати храм.А потім відвідати кладовище, але я вважаю, що не є дуже доречним, коли там розпивають спритні напої."

Відповідно до традицій, іти на кладовище потрібно після відвідування церкви. Підійшовши до могили, варто перехреститися. Священнослужителі радять запросити священика для відспівування за упокій душі померлого чи замовити службу в церкві.