Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
ПОЛТАВЩИНУ ВІДВІДАЛИ ПОЛЬСЬКІ ПРЕДСТАВНИКИ,ЩОБ ПОДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ У СФЕРІ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
122

ПОЛТАВЩИНУ ВІДВІДАЛИ ПОЛЬСЬКІ ПРЕДСТАВНИКИ,ЩОБ ПОДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ У СФЕРІ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Польські фахівці завітали до Полтави аби поділитися досвідом своєї держави щодо децентралізації влади та проведення адміністративно-територіальної реформи. Тренінг у сфері місцевого самоврядування провели окремо для представників міської та обласної влади і громадськості. Ключем до впровадження реформ, європейські експерти вважають взаємодію влади з місцевими мешканцями . Виділяють 4 основних сфери:

Павел Прокоп , голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив
" питання активізації громадських організацій і територіальних громад, вширокому розумінні активізацію громадян. прозорість політично суспільного життя., боротьба з корупцією.
4- суспільні інновації. Вирішення проблем у сфері плітики, культури, спорту, але новим методом, який раніше не використовувався, тобто інновації. "

Відносно найбільшої проблеми Української держави - корупції поляки також мають системний план подолання. Головне за їхніми словами - це зміна свідомості суспільства.

Павел Прокоп , голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив
"Наш польський досвід полягає у тому, щоб боротьба з корупцією відбувалася у 2 напрямках: з однієї сторони жорсткі законодавчі регуляції, з другої - виховна робота.
Це мусить іти паралельно: не вистачить одного такого напряму."

Мирослав Скурка , директор програми «Навчальний візит до Польщі» переконаний, якщо реформи в його країні сприяли підвищенню рівня життя населення, то це можливо це і в Україні.

Мирослав Скурка , директор програми «Навчальний візит до Польщі» Польсько-Американського фонду свобод
" В результаті зреалізованих реформ у всіх ділянках (економічних, суспільних, політичних). Це довело до значного покращення рівня життя. Очевидно, що Польща є вже 11 років в ЄС, в на немає ніяких обмежень в подорожуванні, бізнес в нас немає ніяких обмежень. "

Обласна влада Полтавщини готова переймати досвід європейських сусідів. Головна мета сьогодні навчитися співпрацювати з громадськістю та прислухатися до її ініціатив в рамках чинного законодавства - зазначає перший заступник голови Обласної Ради Володимир Марченко.

Володимир Марченко , перший заступник голови ОР
"Краще почути фахівців, які пройшли цей проміжок часу і можуть поділитися думками: десь позитивними, десь попередити про ті помилки, які в свій час проходила Польща. В нас дуже мало часу на Україні, щоб проводити відповідні зміни. Ми повинні їх провести супер ефективно. "

Закордонний візит польських гостей реалізований за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі і Міністерства закордонних справ Канади.