Програма «Життя міста»

У розділі: 15212 відео | АрхівRSS
ЗАМІСНА ТЕРАПІЯ  У БОРОТЬБІ З НАРКОТИЧНОЮ ЗАЛЕЖНІСТЮ
94

ЗАМІСНА ТЕРАПІЯ У БОРОТЬБІ З НАРКОТИЧНОЮ ЗАЛЕЖНІСТЮ

Замісна терапія допоможе знизити наркозалежність в області. Таку думку висловлюють представники благодійної асоціації «Світло надії». Вони переконані: в Україні і Полтаві зокрема слід активніше запроваджувати європейську практику заміни наркотиків спеціальним медичним препаратом - метадоном. За словами експертів, існує багато противників цієї програми. Саме тому на прес-конференції працівники «Світла надії» вирішили спростувати найбільш поширені аргументи проти використання метадону. Кажуть: твердження про те, що метадон - це той самий наркотик, лише легальний, не має під собою підґрунтя.

Максим Демченко, директор БО «Світло надії»
"Данные препараты не вызывают эйфории. Цель наркотика - вызвать эйфории. Это не замена, это медпрепарат. "

На прес-конференції зазначили: вороги метадонових програм нерідко говорять про наводнення наркоринків метадоном, який залежні виносять з медичних кабінетів. Такі факти, звичайно, мають місце, але лікарі посилено пильнують процес прийому препаратів-наголошують представники організації. Вони вважають: закривати такі програми неможна, адже їх порівнюють з програмами полегшення страждань для ОНКО-хворих.

Максим Демченко, директор БО «Світло надії»
"Только 16 % людей когут отказаться от употребления наркотиков. 26 % обращается, 16 % может в первый год остаться трезвыми. Это - та статистика мировая, которая есть."

За статистикою, в Полтавській області офіційно зареєстровано 8100 споживачів наркотиків. При цьому 500 осіб лікуються за допомогою метадону. Загалом по Україні за програмою замісної терапії йде 8264 залежні. Це лише 3 % від загальної кількості споживачів.