Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
У Полтаві пройшов семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування»
186

У Полтаві пройшов семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування»

У Полтаві відбувся семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування» у сферах співпраці влади та громади, розвитку місцевих ресурсів, залучення інвестицій. Його провели за сприяння Ради Європи, Сумської та Полтавської обласних рад за підсумками конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Захід дав змогу ознайомитися та обмінятися кращими практиками місцевого самоврядування в Україні, обговорити актуальні питання реформ та децентралізації влади.
Валерій Головко, голова Полтавської облдержадміністрації
«Ми слухаємо сьогодні досвіди інших областей. Нам є чим пишатися і я хочу поставити 5 нашому місту Миргороду, Комсомольську щодо додаткових заходів щодо енергозбереження, щодо енергоресурсів, газу в системі опалювання».
Андрій Гук, керівник програми Ради Європи посилення місцевої спроможності органів місцевого самоврядування в Україні говорить,- цьогоріч відбувається новий вид діяльності в рамках конкурсу-семінару з кращих практик. В заході взяли участь переможці минулих років, представники Харківської обласної ради, Миргородської , Славутицької міських рад та міськради міста УкрАїнки.
Андрій Гук, керівник програми Ради Європи посилення місцевої спроможності органів місцевого самоврядування в Україні
«Ті, хто володіє кращими практиками, новаціями, які допомогли громадам сьогодні, зараз бути більш ефективнішими зібралися тут у Полтаві, щоб поділитися своїм досвідом».
Андрій Гук розповідає,- у Польщі є чотири асоціації органів місцевого самоврядування. Кожна країна обирає власний шлях, головне, щоб використані дії та інструменти були сучасними та ефективними.
Андрій Гук, керівник програми Ради Європи посилення місцевої спроможності органів місцевого самоврядування в Україні
«Якщо ми зараз не очолимо рефориу, якщо ми не запропонуємо шляхи реформування, якщо органи місцевого самоврядування активно не долучаться до цієї роботи, то рано чи пізно реформа наздогонить нас. Органи місцевого самоврядування будуть реформовані. І питання лиш у тому, чи будемо ми у авангарді цього процесу, чи будемо самі скировувати, спрямовувати цей процес або нас будуть спрямовувати».
Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради розповідає,- об’єднання територіальних громад повинно базуватися на співпраці в різних галузях. І вважає семінар надзвичайно важливим для нашої області.
Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
«В основі майбутніх територіальних громад повинно бути достатньо ресурсів і достатньо фінансових коштів для того, щоб громади були самодостатні. Взагалі ця проблема назріла, реформа назріла».
Учасники семінару наголошують, -такі заходи сприяють швидкому донесенню інформації до українців.