Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
18-го травня в Міжнародний день музеїв в Полтаві презентували збірник наукових статтей
104

18-го травня в Міжнародний день музеїв в Полтаві презентували збірник наукових статтей

В Полтавському краєзнавчому музеї презентували збірник наукових статей «Маловідомі сторінки історії, музеєзнавства, охорона пам’яток. В Міжнародний день музеїв колектив закладу не отримує вітання та нагороди, а підсумовує наукову роботу за 2013 рік.

 Катерина Фесик, директор Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Киричевського
«Сьогодні це дуже актуально, тому що історична правда, яка висвітлюється через музейні предмети ті факти історичні, які досліджуються вміщає ту величність українського народу, звеличує нашу державу.»

У збірці вісім розділів, розглядаються екологічні питання, історичні та археологічні дослідження. Особлива сторінка у виданні-музеєзнавство. Музеї зберігають артифакти про події, які відбувалися на Полтавщині та в Україні. В попередніх збірках мова йшла про археологічні дослідження, котрі проводили в cелі Лютеньки Гадяцького району.

Катерина Фесик, директор Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Киричевського
«В цьому збірнику буде вже історичний аспект цих досліджень про Михайла Бороховича гадяцького полковника подаються матеріали уже науковим працівником Петром Баранцем.»

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук розповідає,- у своїх статтях торкнувся теми боротьби нашого народу за незалежність України та трагедії православної церкви. Науковець говорить,- церква була останнім прихистком патріотів.

 Віктор Ревегук, кандидат історичних наук
«Зазнавала постійних утисків, утисків зазнавала і російська православна, тому що комуністи це православні безбожники, але оця українська церква найбільша. Її просто знищували на чолі з митрополитом Липківським і дуже багато священників були розстріляні.»

Віктор Самородов, доцент Полтавської аграрної академії випустив статтю «Оригінальний ландшафтний парк». Науковець розповідає про агрогосподарство та екологію Полтавщини.

 Віктор Самородов, доцент Полтавської аграрної академії
«Це не просто справа Антонцева це загальнодержавна справа. І якщо ми зробимо там хоч заповідник це вже буде крок вперед».

Краєзнавці та науковці до наступного видАння готують додаток, який буде у вигляді каталогу всіх предметів, які надходять до музею.