Програма «Життя міста»

У розділі: 15613 відео | АрхівRSS
Понад 70 вчених спілкувалися про сьогодення України під час 32-ої Міжнародної історико-правової конференції
176

Понад 70 вчених спілкувалися про сьогодення України під час 32-ої Міжнародної історико-правової конференції

У Полтаві вперше відбулася Міжнародна історико-правова конференція "Сила права і право сили: історичний вимір та сучасне бачення проблеми". Понад 70 вчених дискутували у Полтавському університеті економіки і торгівлі.
 Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ
"Я думаю, що це заслуга кафедри правознавства. Тому що вона цього року відсвяткувала своє 15-річчя. Кафедра досить сильна і авторитетна серед правознавців всієї України. Завідувач кафедри -Лаврик Галина, входить до складу експертної ради Міністерства освіти і науки України із правознавства. На кафедрі працює 2 доктори юридичних наук, 10 кандидатів юридичних наук."

Міжнародна асоціація істориків права об'єднує вчених із України, Польщі, Угорщини та ще багатьої країн і проводить подібні конференції двічі на рік, -розповідає її президент Олександр Ярмиш. Щоразу для дискусій обирають актуальні теми. Поговорити про "Силу права і право сили" вчених змусило сьогодення нашої держави.
 Олександр Ярмиш, президент Міжнародної асоціації істориків права
"Це найактуальніша тема нині, на жаль, в нелегких умовах, яких зараз перебуває Україна.
Ми щиро вдячні полтавцям за їх щирий прийом, доброзичливість. Особливо керівництву Полтавського університету економіки і торгівлі Олексію Нестулі."

Під час 32-ої Міжнародної історико-правової конференції вчені, зокрема, обговорили антиправні явища -насильство, агресію та війну, розглянули правові заходи запобігання і подалання воєнних конфліктів.
Галина Лаврик, завідувач кафедри правознавства ВНЗ Укоопспілки "ПУЕТ", доктор юридичних наук, професор
"Виявилося, що всі разом єдині в пориві з'ясувати історичний вимір та сучасне бачення проблем війни і миру. Наболіло. Говорять, що "наша хата скраю". Не всі. Бо більшість розуміє, що "наша хата скраю", бо ворога перша зустрічає."

Порівнювали науковці політику нашої держави в умовах антитерористичної операції із іншими країнами, які подолали схожі конфлікти. Наприклад, дніпропетровці розповіли учасникам конференції про "Правові засади дій американських приватних військових компаній у світовому океані". А полтавці -про "Військове питання в політико-правових поглядах українських радикал-демократів".
Валерій Малишко, доцент кафедри теорії та історії держави і права Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
"Приехали мы поделиться своими научными достижениями. Такими достижениями являются изучения непостредственно исторических особенностей для того, чтобы произвести наложения на современные условия, с которыми столкнулось наше государство."

 Василь Стрілець, професор кафедри теорії та історії держави і права Полтавського юридичного інституту ім. Я.Мудрого
"Тема моєї доповіді "Політико-правові погляди, щодо військового питання української партії радикал-демократів". Була така партія, яка діяла впродовж багатьох десятиліть в першій половині 20 ст."

Загалом, у конференції взяло участь 73 вчених. Серед них: доктори та кандидати наук, професори та аспіранти.