Програма «Життя міста»

У розділі: 16741 відео | АрхівRSS
Із вересня цього року учасники  АТО не сплачуватимуть військового збору
129

Із вересня цього року учасники АТО не сплачуватимуть військового збору

Майже рік щомісяця із заробітних плат українців вираховують 1,5% військового збору. Але із вересня цього року не всі категорії громадян будуть зобов'язані сплачувати його. Відповідно до змін податкового кодексу, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців Збройних Сил України, Нацгвардії, Служби Безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, співробітників Міністерства Внутрішніх Справ, Управління держохорони, Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації, а також інших законних військових формувань.
 Віталій Нікіпєлов, адвокат
"Ця норма є логічною, розумною, оскільки дійсно, вояки, які перебувають в АТО і самі сплачують податки для часткового свого утримання."

Також Верховна Рада планує дозволити не враховувати отримане в період безпосередньої участі в АТО грошове забезпечення при нарахуванні субсидій на комунальні послуги учасникам бойових дій та їх родинам. Але на сьогодні це тільки законопроект. Суттєво це не вплине на економічну ситуацію в Україні, -додає Віталій Нікіпєлов.
Віталій Нікіпєлов, юрист
"Завдання уряду є створення умов для зростання, нормалізації економіки. Це можливо тільки через реформи про які тільки говорять, але реальних змін з боку уряду я не вбачаю."

Порядок підтвердження статусу осіб, які із вересня не сплачуватимуть військовий збір, визначить уряд.