Програма «Життя міста»

У розділі: 20611 відео | АрхівRSS
28 серпня християни східного обряду відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці
239

28 серпня християни східного обряду відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні християни східного обряду відзначають Успіння Пресвятої Богородиці або Першої Пречистої. Свято є одним із дванадцяти найбільших церковних. У цей день згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої. За народними віруваннями уже варто розпочинати збір урожаю. Щоб на деревах залишилися лише «зимові» сорти фруктів. А 29 серпня -День пам»яті Нерукотворного Образа Спасителя або, як кажуть у народі, Третій Спас. Священнослужителі розповідають,- до Ісуса Христа прийшов живописець із листом, у якому володар міста Едесси, кликав його до себе, щоб художник намалював портрет Спасителя. Бо месопотамський цар хворів на проказу і дізнався, що Ісус може зцілити невиліковну хворобу.Митець не міг зобразити Господа, бо риси обличчя на полотні розпливалися.
Отець Андрій , клірик Свято- Андріївського храму УПЦ
 «Ісус Христос попросив води для того, щоб умитися і каже тепер дивися. Коли він умивався вода перетворилася у краски і получилася така ікона. Це вважається першою іконою Христа, тобто його нерукотворна ікона» 19:29

У цей день миряни звертаються до Господа. Зазвичай,- говорять священнослужителі, люди просять, щоб Ісус Христос був до них милостивим.

 Отець Андрій , клірик Свято- Андріївського храму УПЦ
«Всі молитви, прохання людські, подяка, щоб Господь милостивий до людей. Коли люди бачать, що щось не получається вони просять: Господи, ти є самий милостивий і ікона називається Всемилостивого Спаса.»

Цього дня віруючі приходять до храмів на Божественну літургію. Освячують горіхи, яблука, воду та мед.

«Самое главное идти из церкви с любовью, добром, теплом и потом всё это нести к людям»
 «Я не хожу и не освячую»
«Освячують фрукти, овочі, урожай»
«В церковь надо ходить обязательно. Потому-что у нас души такие зачерствелые и обозлённые, чтоб грех с души снять»

Для Спаської церкви у Полтаві - це храмове свято . До речі - говорять священослужителі, цей храм найстаріший на Полтавщині.