Програма «Життя міста»

У розділі: 15299 відео | АрхівRSS
Підсумки 2015  року. Політичне життя Полтави
167

Підсумки 2015 року. Політичне життя Полтави

Політичне життя Полтави протягом 2015 року вирувало: влада вирішувала коли та як розпочати процес декомунізації, у два тури відбулися вибори міського голови, військові Полтави продовжили брати участь в антитерористичній операції на Сході України. Але про все по порядку. Президент підписав пакет документів, якими забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації; регіони зобов'язують перейменувати радянські назви населених пунктів, вулиць і районів. Незважаючи на Закон, міський голова Полтави Олександр Мамай вважає декомунізацію помилкою уряду. (сюжет на сайті 12.08.2015)

Олександр Мамай, Полтавський міський голова
"Що стосується декомунізації, я вважаю, що це помилка ВР, уряду. Якщо дійсно будуть кошти на перейменування вулиць, то я думаю, наступна каденція депутатів і міського голови будуть приймати певні рішення. Я особисто вулиць перейменовувати не буду."

10 липня 2015 року полтавці мітингували проти підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті, планували відвідати сесію, під час якої і озвучити свої вимоги. Але полтавців до сесійної зали не пускали охоронці. Мер намагався вийти із приміщення, однак виходи заблоковані. Врешті-решт йому вдається прослизнути та втекти на подвір'я міськради до службового авто, на капоті якого він провіз і активістів, і депутата міської ради Олександра Шамоту.

Не обійшлося без казусів і під час місцевих виборів у Полтаві. За кілька днів до волевиявлення, через помилку передрукували понад 237 тисяч бюлетенів. (сюжет на 26 жовтня на сайті)

 Тетяна Родько, заступник голови Полтавської міської виборчої комісії
"при перенесенні з електронного носія виникла помилка/ -/перший текст бюлетеня"

Протягом всієї передвиборчої кампанії та безпосередньо дня волевиявлення, міліціонери області отримали майже 300 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Відкрито 7 кримінальних проваджень: 2 підкупи виборців, підробка документів, нанесення тілесних ушкоджень голові територіальної виборчої комісії.
 Юрій Сулаєв, начальник відділу зв'язків із громадськістю ГУ НП Полтавської обл.
/були випадки...комісії/

На посаду міського голови балотувалося 18 кандидатів. Серед них -три жінки. А до Полтавської міської ради бажала потрапити 21 партія. Вперше вибори проходили за новим законодавством -були відкриті партійні списки.
Найбільшу кільсть місць отримала полтавська міська організація Блок Петра Порошенка «Солідарність» -8, по 7 «Рідне місто» та «Совість України», «Свобода» - 6, по 5 «Партія Простих Людей Сергія Капліна" та «Батьківщина» , «Самопоміч» - 4 місця у Полтавській міській раді. Депутатський корпус зменшився. Тепер народних обранців у міській раді 42 особи.
У другому турі виборів голови Полтави опинилося 2 кандидати: діючий міський голова Олександр Мамай та очільник Полтави 2006-2010 років Андрій Матковський. 15 листопада більшість полтавців віддали свої голоси за Олександра Мамая. (сюжет на сайті 27 листопада, перша сесія мр)
Цього року обирали депутатів і обласної ради. Раніше інтереси громади представляло більше сотні обранців, тепер кількість зменшилася до 84-ох. Під час кількох пленарних засідань обласної ради сьомого скликання, депутати обирали голову та заступників. Баллотувалися Петро Ворона, Євген Холод, Андрій Пісоцький, Геннадій Коваленко, Олександр Біленький. Тільки з четвертої спроби депутати дійшли консенсусу. Головою обласної ради став Олександр Біленький, від "Солідарності". За нього віддали свої голоси 46 депутатів, тобто більшість. (сюжет на сайті 7 грудня) А першим заступником обрали батьківщинівця Євгена Холода. (сюжет на сайті 23 листопада)

 Євген Холод, депутат ОР, член партії ВО "Батьківщина"
"Тут присутні 84 депутати і тут зараз представники кожного району. Я хочу разом із вами побувати на районах, почути, що говорять люди, чим вони живуть, які в них проблеми."

У новий рік Полтавщина ввійде із головним документом області -депутати прийняли бюджет на 2016 рік. Його загальний обсяг -4,5 мільярди гривень. А ось місто пасе задніх -мер переніс друге пленарне засідання позачергової сесії сьомого скликання на наступний рік, тож і питання бюджету цього року розглядати не будуть. Своє рішення Олександр Мамай прокоментував на офіційному сайті міської ради. У повідомленні, зокрема, йдеться: "у зв`язку зі зверненнями кількох депутатських фракцій щодо необхідності продовження терміну проведення консультацій, продовження позачергової другої сесії міської ради сьомого скликання відбудеться вже після новорічних свят." 18 січня 2016 року планується проведення погоджувальної ради. Не зважаючи на це, 30 грудня у приміщенні Полтавської міської ради зібралися представники 4- х фракцій, більша частина депутатського корпусу - 23 депутати, щоб провести друге пленарне засідання другої сесії міської ради.

 Андрій Матковський, голова фракції БПП "Солідарність" у Полтавській міській раді
"До відома хочу довести -прийшло 23 депутати. Ми маємо більшість. Крім цього хочу зробити заяву, що розпорядження, яке вчора довели до депутатів мр не відповідає дії законів і не відповідає нашому регламенту. Міський голова має прийти на сесію і на цій сесії оголосити чи продовження чи про її переніс."
 Олександр Шамота, голова фракції ПП "Партія простих людей Сергія Капліна" у Полтавській міській раді
"Сьогодні більшість від депутатського складу зібралася, проголосували за зміни до порядку денного, внесли ці зміни. Ми створили сьогодні депутатські комісії, ми обрали голів деп.ком, ми прийняли положення про деп.ком."

Депутати сформували 7 постійних комісій, затвердили голів комісій, прийняли звернення до верховної ради щодо недовіри уряду Яценюка. Але основні політичні баталії у міській раді можна очікувати 2016-го року -саме тоді визначатимуть новий склад міськвиконкому, обиратимуть секретаря міської ради та заступників міського голови.