Програма «Життя міста»

У розділі: 16660 відео | АрхівRSS
Чи варто боятися забобонів високосного року ?
433

Чи варто боятися забобонів високосного року ?

2016-ий -високосний рік, тобто в лютому, замість звичних 28 днів цього разу, як і чотири роки тому, буде 29. Кожен ставиться до цього по- різному - хтось вважає його звичайним роком, який не несе в собі жодної небезпеки, а дехто боїться, посилаючись на безліч забобонів.

"Не можна женитися, завжди є проблеми. Може тому, що людина запрограмувала це і так воно збувається. Кажуть, що думка наша матеріальна."

"Вечно какие-то в этот год неурожаи, болезни, если кто замуж выходит -неудачно, расходятся."

"Наприклад, не можна одружуватися. Є повір’я, що у високосному році більше людей помирає."

До того ж, за народним повір’ям, саме у високосні роки в людей починаються неабиякі проблеми із здоров’ям, збільшується смертість. Заперечує цю інформацію обласне управління статистики. (таблица вторая с конца, обвести 2008 и 2012 год <http://pl.ukrstat.gov.ua/main/stat_info/demo/demo4.htm>) Дані, опубліковані на офіційному сайті засвідчують, що у попередні високосні роки: 2008 і 2012- смертність не збільшувалася, а була навіть меншою, ніж у попередні, так звані, звичайні роки. Психологи скептично ставляться до таких народних вірувань. І переконують -позитивний настрій захистить від всіх негараздів.

Тетяна Кирпотенко, психолог
"2016-действительно высокосный. Но по одному признаку -в этом году есть 29 февраля. И всё. Никаких ни суеверий, ни примет больше не существует. Суеверия -это наши мысли. Если мы настраиваем себя на позитивный лад -тогда с нами обязательно будут случатся хорошие чудеса."

Чим більше людина думає про погане, тим частіше з нею і трапляються негаразди, адже нічого доброго вона не помічає, -додає Тетяна Кирпотенко. Психолог радить позбутися полону негативних прикмет і сприймати, так званий, зайвий день у році як ще один шанс насолодитися життям.

Тетяна Кирпотенко, психолог
"Человек получает равновесие, целые сутки радости, любви, счастья, здоровья и никаких страхов."

Історики також не довіряють повір’ям і для прикладу розвінчують міф про те, що у високосний рік у жодному разі не можна одружуватися. Виявляється, здавна вважалося, що високосний рік-це рік наречених. Тобто, кожна дівчина має право в цей період посвататися до будь-якого хлопця. Той, у свою чергу, не має права відмовити. Зрозуміло, що такі шлюби довго не трималися. Забобони і православна релігія -несумісні речі, -вважає священник Василій Фазан, -часто свої невдачі чи лінь люди просто виправдовують прикметами.

Священник Василій Фазан, УПЦ
"В сьогоднішньому нашому суспільстві , на жаль, ми з вами хочемо знайти ілюзії того, щоб виправдати свої неправильні вчинки, гріхи."
"В 2016 році хочеться побажати усім, щоб новий день нового року ви всім зателефонували і побажали миру, добра і радості."

Тож єдине, у чому погоджуються і психологи, й історики, і священнослужителі -вірити потрібно тільки у хороше. Тоді кожен рік буде для вас успішним.