Програма «Життя міста»

У розділі: 19419 відео | АрхівRSS
В Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав.
259

В Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав.

Відзначення у Полтаві Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-мої річниці виведення радянських військ з Афганістану свідчить про глибоку повагу мешканців до своїх героїв. Більше 5000 тисяч полтавців прийняли виклик тієї війни, понад 80 солдат полягли в афганських ущелинах назавжди.

Олег Пругло , заступник голови ОДА
"День вшанування ветеранів війни в Афганістані. З цими словами асоціюються лише слова честь, доблесть, виконання військового обов»язка, принципіальність, патріотизм. Ми вам всі вдячні за те, що ви зробили тоді. "

Тоді їм довелося в мирні повоєнні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу. Сьогодні афганські ветерани навчають українських молодих хлопців як захищати кордони власної держави. Активно приймають участь у волонтерській діяльності на Сході держави, а деякі навіть самі воюють в АТО.

Сергій Пономаренко, учасник АТО
" Таким прикладом є наш комбат Петренко Іван Михайлович (підполковник ), який у 80-ті був з вами там, а в 2000-ні з нами тут. Тому дякую вам від імені всіх молодих хлопців. Ви наші наставники, авторитети. Дай Боже вам здоров»я. Живим - здоров»я, а загиблим - Царство небесне. Слава Україні! "

Попри всі слова вдячності політиків ветеранам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині, належної подяки вони не відчувають. Юрій Цомартов, голова обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану заявляє - держава своїми діями ставить сім»ї загиблих афганців на коліна.

Юрій Цомартов, голова обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану
"Сегодня хочу попросить прощения у тех ребят, фамилии которых здесь написаны, за то, что мы не можем защитить их матерей. Потому что каждая власть пытается как-то урезать льготы. "

На заході окрім привітань, учасників бойових дій нагороджували грамотами та фінансовою допомогою. Ордери на квартири в Полтаві отримали Геннадій Деркач та Геннадій В»юнник.