Програма «Життя міста»

У розділі: 18314 відео | АрхівRSS
Вірменська спільнота Полтави святкувала Трендез або Стрітення Господнє
286

Вірменська спільнота Полтави святкувала Трендез або Стрітення Господнє

Трендез або Срітення Господнє відзначали віруючі вірменської Апостольської церкви 13-го лютого. Цей день обов'язково святкується в тих родинах, де є заручені або молоді пари. Як правило, розпалюють вогнище - на вулиці від пшеничних колосків. Поки розгоряється багаття - готують святкові страви, у яких обов"язково мають бути суміш підсмажених злаків, родзинки, підсмажений горіх, після чого обносять їжу навколо святого вогнища. Після обряда освячення їжі починають святкувати Трендез навколо вогнища. Вірмени, навіть ті, що не живуть на своїй історичній Батьківщині, намагаються дотримуватися давніх традицій, - розповідає Голова жіночого комітету Полтавської діаспори «Урарту» Норетта Зограбян.

Норетта Зограбян, Голова жіночого комітету Полтавської діаспори «Урарту»
" мы народ армянский живём в разных странах, но любим свою страну и чтим свои традиции 01.38 и это не мешает нам праздновать празники не только в Армении, но и в странах, где живём. 01.44 Трндез - это древний армянский празник, который празднуют 13 февраля. Главные учасники этого празника - это молодожёны и влюблённые пары "
"этот празник свои действом похож на руський празник Масленицу с элементами Святого Валентина 02.45 Трндез в буквальном переводе с армянского - это сноп сена перед вашим домом. "

Вважається, якщо молодята стрибають через багаття, не згорнувши рук, то їхній союз буде міцним та щасливим. Вогнище - головний атрибут цього свята не тільки для молодого подружжя. Навколо нього за традицією танцюють всі учасники дійства.

Гаяне Єсаян, член Полтавської діаспори «Урарту»
Проживает в Украине 24 года.
"вроде бы уже не маленькая, но я впервые присутствую на этом празднике, получила массу удовольствия, вроде бы нас тут мало, но всё равно дух воспрял "

Діана Хачатрян, голова молодіжної організації
06.16 очень довольна, всё на высшем уровне прошло, спасибо хочется сказать женскому совету, в частности, Загробян Норетте Сомвеловне за такой праздник, это что-то нереальное 06.29

Антон Єфименко, помічник-консультант Народного депутата України Андрія Река
" моя дружина - вірменка, вона з Гіавара родом, ми живемо вже три роки, в минулому році влітку в нас народився син, ми його назвали Арменчик
люблю вірменів за їхню щирість, відкритість, оцю запальність, ми дуже схожі українці і вірмени насправді, нас поєднує історія
 дружина князя Володимира Красне Сонечко, який хрестив Русь, вона була також вірменкою, завдяки цій Ані Україна отримала православну віру "

Голова вірменської діаспорти у нашому місті Геннадій Абаджанян зазвичай також святкує Трендез із своїми співвітчизниками у Полтаві. Однак, цього року він відзначав це свято у Вірменії зі своїми родичами.
У святі Трендез можуть брати участь не лише вірмени. Всі охочі можуть долучитися до запальних танців навколо багаття та скуштувати страви класичної вірменської кухні.