Програма «Життя міста»

У розділі: 19421 відео | АрхівRSS
15-те лютого для віруючих східного обряду свято Стрітення Господнього
283

15-те лютого для віруючих східного обряду свято Стрітення Господнього

15 лютого -одне з найбільших християнських свят-Стрітення Господнє. Його відзначають у пам'ять про те, що Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження, щоб Бог охрестив дитину. Там їх зустрів старець Симеон, якому було обіцяно від Бога, що він не помре, поки не побачить Спасителя. Старець Симеон названий Богоприїмцем, бо прийняв на руки Христа.

Василь Фазан, священик Свято-Воздвиженського храму м. Полтава
«Ми повинні розуміти, Стрітення Господнє-свято зустрічі Старого і Нового заповітів. В цей момент відбувається початок нового життя і розуміння духовного світу. Людина в період свого життя зустрічається з Богом і ця зустріч є особистісною, так і духовно вона змінює себе»

Традиційно цього дня у храмах відбуваються Божественні літургії, віруючі сповідуються та причащаються і освячують воду . Стрітенська вода,-зазначають священнослужителі, цілюща і може вилікувати від різних недуг. А свічки цього дня ще й забирають із собою.
Василь Фазан, священик Свято-Воздвиженського храму м. Полтава
По традиції людина приносить їх додому і залишає, щоб коли здійснює молитви, коли запалює свічки розуміла традиції духовного життя і розвитку»

Полтавка Людмила до храму намагається ходити часто. Розповідає,- тут вона очищується і спілкується з Богом. А стрітенську свічку вона запалила в пам»ять про свою маму.

Людмила, полтавка
«Я знаю, що велике свято і світи стрітенські, у мене вже немає мами і хочу запалити свічку, з мамою побалакати»

За народними віруваннями, на Стрітення-зустрічаються зима з весною. З цієї нагоди існує багато прикмет та прислів»їв. Вважалося, якщо зранку було холодно, а під вечір потепліло, то весна перемогла і незабаром, буде тепла та сонячна погода щодня.