Програма «Життя міста»

У розділі: 15280 відео | АрхівRSS
Відтепер про факти корупції в діяльності органів влади можна повідомляти анонімно.
126

Відтепер про факти корупції в діяльності органів влади можна повідомляти анонімно.

Відтепер про хабарі можна повідомляти анонімно. Інформація про людей, які стали свідками правопорушення може бути розголошена тільки за їх згодою.Відповідно до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» та викритті її проявів на всіх рівнях влади запроваджено новий європейський механізм.

Антон Гомля, прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії прокуратури області
 «Ці звернення мають містити конкретні фактичні дані, які дійсно вказують на корупційне правопорушення і конкретну особу, яка допустила правопорушення. За такими фактами кожен громадянин, якому стало відомо про вчинення корупційного правопорушення органів державної влади, або місцевого самоврядування, або від свого імені, або анонімно до органів прокуратури»
 «Законодавством також передбачено захист таких громадян від можливих посягань на їх права і свободи»

Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, нововведення підтримує. А чи ефективним воно буде у виявленні посадовців та чиновників корупціонерів,-зазначає,-покаже час.

Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА
«Ця позиція має 2 сторони медалі. Якщо буде анонімно, буде великий поток цих повідомлень. Чи зможуть тоді правоохоронні органи впоратися з цією кількістю анонімних заяв. Тобто це питання, чи буде корисно для боротьби з корупцією»

Більшість полтавців кажуть,- якщо стануть свідками випадків вимагання хабарів будуть одразу повідомляти про це. Таким чином,можливо, вдасться викорінити їх взагалі.

 «Нада повідомляти, щоб хоч трошки притуркувати їх»
 «Буду. Я за. Це дуже хорошо»
«Не знаю, якщо будуть в мене якісь проблеми, можливо й буду. Але на даний час не планую»
 «Двоякое отношение, но это ж нужно быть 100% уверенным, а то это будет что-то где-то показалось»
«Я не знаю насчёт анонимно, почему анонимно, чтоб тебе за это ничего не было. Мы вообще боимся говорить открыто про что угодно»

Якщо і Ви стали свідком факту корупції повідомити про це можна на електронну адресу, яку бачите на екрані. korup@pol.gp.gov.ua