Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
Доля Кадетського корпусу
247

Доля Кадетського корпусу

У 1948 році разом з іншими спорудами Круглої площі Полтави будинок колишнього кадетського корпусу було внесено до Державного реєстру пам’яток національного значення. Згідно із статтею 54 Конституції України Держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність. Проте, бездіяльність влади призвела до того, що будівля перетворилася на руїну- зауважили учасники круглого столу . Подальша ж руйнація може взагалі знищити унікальну історичну пам’ятку. Активісти громадського руху не одноразово звертались до представників влади, але конкретної відповіді так і не отримали .

 Борис Трістанов, координатор громадського комітету порятунку будівлі Петровського Полтавського кадетського корпусу
"На память приходят слова Жванецкого «какой брошь если такие дела на кухне». Ну по этому как бы понятно как они реагируют. "

Мова не стільки про повну реставрацію будівлі, скільки про термінові дії, спрямовані на консервацію споруди. Адже в такому вигляді вона не тілько продовжує руйнуватись, ай несе небезпеку для тих туди навідується, зазначає Григорій Нечай, доктор архітектури, доцент Полтавського техуніверситету.

 Григорій Нечай, доктор архітектури, доцент ПолтНТУ
"Бездіяльність влади абсолютна, хоч би що не будь робили, нічого ж не роблять абсолютно, ніяких порухів. Поставили там з боку площі новий паркан, ну і що він охороняє? "
Учасники обговорення зазначили, що з часу проведення у Корпусному парку фестивалю, присвяченого порятунку пам’ятки, петицію на захист споруди підписали понад 3,5 тисячі Інтернет-користувачів. Це люди різних професій, віку та навіть мешканці різних країн. Але попри це все місцева влада вперто ігнорує громадську думку .