Програма «Життя міста»

У розділі: 16716 відео | АрхівRSS
113 вулиць, два райони та кілька парків Полтави відтепер носять нові назви
468

113 вулиць, два райони та кілька парків Полтави відтепер носять нові назви

Ольга Маляр, журналіст
 «Ні Жовтневої, ні Леніна. Жодної вулиці. Яка б в своїй назві містила прокомуністичний зміст. Згідно з законом «Про декомунізацію» у Полтаві перейменували більше 100 вулиць, два райони та декілька парків»

Назви вулиць, своїм розпорядженням, змінив голова облдержадміністрації Валерій Головко. Аби вулиці та провулки отримали ті назви, які пропонує громада, у Полтаві, протягом тривалого часу, дві ініціативні команди: «Твоя вулиця - твоя назва» та робоча група при ОДА проводили опитування серед полтавців. На основі цих опитувань і були обрані нові топоніми.

Тепер у Полтаві з’явилися вулиці Пилипа Орлика, Івана Мазепи, Небесної Сотні, Соборності та інші. Всього 113. окрім вулиць нові назви отримали два райони Полтави. Октябрський став Шевченківським районом. Ленінський район перейменували на Подільський. Під дію закону про декомунізацію у Полтаві підпало і кілька парків та скверів

Андрій Матковський, під керівництвом якого у була проведена громадська ініціатива «Твоя вулиця - твоя назва», підписане губернатором розпорядження прокоментував наступним чином : я задоволений з того що обласна державна адміністрація прислухалася до думки людей та частина вулиць, а їх майже сорок , залишилися зі старими назвами. Мова йде в першу чергу про вулиці , які названі на честь другої світової війни, на честь наших героїв, які перемогли фашизм. Це такі вулиці як Панфілова, Зої Космодем"янської, Партизанська, Героїв Сталінграда та багато інших. Вулиці Половка, Латишева,Сакко, Степана Халтуріна, проспект Першотравневий, 8 березня , Кучеренка - всі ці вулиці зберегли свої назви. Не зважаючи на те що деякі активісти, політики включили їх у перелік на перейменування.
Ми відстояли право полтавців і невеликих вулиць назвати їх саме так як хотіли самі мешканці. Серед них вулицю Коммінтерну перейменовано в Новобудовну, Кінноармійську у Волонтерську, Профінтерну у Бузкову,23 зїзду КПРС у Довгу, Менжинського у Графа фон Гарнієра тощо.
Разом з тим вкотре підкреслю, з тих численних зустрічей, які я провів з полтавцями в ході ініціативи "Твоя вулиця- твоя назва." З опитувань та досліджень зрозуміло одне - люди вважають сьогодні не на часі перейменування вулиць. Вони звертають увагу на масу інших проблем у місті, країні та необхідність першочергового їх вирішення. Тому це перейменування , на превеликий жаль, викликало нерозуміння та незадоволення з боку полтавців.