Програма «Життя міста»

У розділі: 16082 відео | АрхівRSS
На Полтавщині кількість внутрішньо переміщених осіб продовжує зростати
92

На Полтавщині кількість внутрішньо переміщених осіб продовжує зростати

Більше тридцяти тисяч в області та понад 9 тисяч безпосередньо у Полтаві - кількість внутрішньо переміщених осіб продовжує зростати. Багато переселенців прагнуть оселитися на Полтавщині. Це показник того, - говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, що наша область приваблива та комфортна для життя.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради «Полтавщина - це такий регіон, що найбільш кофортний для людей, які переїхали з території, де йде війна. Я з людьми спілкуюся, і вони розповідають про своїх знайомих. Так ось асимілювалися вони саме в Полтаві»

Проте задоволення усіх потреб переселенців потребує ще тривалого часу. У Полтаві проблеми ВПО так і залишаються нагальними та першочерговими у вирішенні.

 Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА «З квітня цього року ств. Координаційний штаб, ми в цей штаб включили всі служби, які займаються питаннями ВПО. І всі проблеми які у них виникають ми намагаємося»

Сьогодні основними та актуальними проблемними питаннями ВПО так і залишаються: житло та робота. Проте існує і багато інших негараздів, які переживають переселенці при переїзді, зокрема страх невідомого та депресія. Такими результати досліджень на круглому столі «Соціальна та економічна адаптація ВПО: проблеми та перспективи» поділилися представники Проекту ПРОМІС. Вони також переймаються питаннями внутрішньо переміщених осіб, тому активно працюють у цьому напрямку.
 Валерій Кокоть, головний експерт проекту ПРОМІС  «Це процес довгостроковий. Та ситуація, що є на сході потребує довгострокових рішень. Та наша задача рекомендувати рішення та допомагати їх втілювати»

Головні завдання, які ставлять перед собою експерти проекту ПРОМІС - це постійний аналіз потреб переселенців, розробка рекомендацій, щодо соціальної адаптації інтеграції ВПО та вивчення успішного досвіду міст України в цьому напрямку. На круглому столі були присутні представники з різних міст Полтавщини. Вони поділилися своїм досвідом в роботі з внутрішніми мігрантами та обговорили подальші кроки у вирішенні проблем переселенців.