Програма «Життя міста»

У розділі: 19480 відео | АрхівRSS
Сморід у Біликах від свинокомплексу обговорили на засіданні постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології
136

Сморід у Біликах від свинокомплексу обговорили на засіданні постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології

В селищі Білики близько 5 років працює свинокомплекс. Завдяки йому більшість місцевих мають стабільну роботу. Проте, екологічну ситуацію, яка склалася вони вважають жахливою, бо нормально жити і дихати в населеному пункті не можуть. Постійний сморід-кажуть,-основна причина. Якщо підприємство закриють,-ситуація зміниться накраще, але працівники втратять роботу і зарплату.

Валентина Василенко, депутат селищної ради Біликів
 «Ніхто практично не хоче, щоб закрили. Хочуть, щоб було чисто, щоб було чим дихати, а про закриття, до чого ми дійдемо»

Палке обговорення цього питання стало основним в порядку денному засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Громадські активісти зазначають,-екологічну проблему досі не усунули, бо члени профільної комісії не належно реагують на скарги місцевих мешканців.

Віра Маслак, член Громадської ради при Полтавській ОДА
«Чому жоден депутат не звернувся до прокуратури про порушення Кримінальної справи стосовно тих осіб, які підписували дозволи на будівництво і акти здачі в експлуатацію цього підприємства. Якщо у Вас кишка тонка, то чого Ви йшли в депутати? Якщо Ви стали депутатами, то займайтеся проблемами, а не сидіть і тільки обговорюйте їх тут»

Голова екологічної комісії Ігор Горжій наголошує,- зі свого боку все виконали. Неодноразово зверталися до інспекцій, які контролюють вирішення проблемного питання.

Ігор Горжій, голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування
 «Звернулись до екологічної інспекції, санстанції до всіх компетентних органів. Депутатський корпус не має впливу важелів. Він підніма громадськість і що ми можемо робити, робимо»

На засідання запросили і заступника директора свинокомплексу. Роман Калатур пообіцяв,-незабаром проведуть реконструкцію каналізаційних очисних споруд. Цей крок має допомогти.

Роман Калатур, заст.директора свинокомплексу в селищі Білики
 «За межами санітарної зони завдяки впровадженню новітньої технології, щодо обробітку каналізаційних стоків не буде. -Який термін виконання цих робіт?-Термін для монтажу і наладки обладання місяць-півтора»
 «До 15 жовтня система буде впроваджена, запущена»

Члени профільної комісії розглянули і погіршення екологічної ситуації в селі Сенча. Це питання винесуть і на чергову сесію обласної ради.