Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
51 із 58 проектів, поданих на розгляд експертної групи щодо бюджету участі міста , уже отримали позитивну оцінку
189

51 із 58 проектів, поданих на розгляд експертної групи щодо бюджету участі міста , уже отримали позитивну оцінку

В рамках реалізації проекту Бюджет участі у Полтаві відбулося засідання робочої та експертної груп з питань партиципаторного бюджетування. Ними на нараді було розглянуто 58 проектів поданих мешканцями, направлених на покращення умов життя у рідному місті.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради, голова групи
 «58 проектів достойних, обдуманих подано мешканцями і ми дуже раді, що вони є»
«Найбільше проектів щодо облаштування території біля будинків - там де проживають люди. Тобто їм хочеться, щоб були дитячі майданчики, сквери, лавочки, де можна сидіти. Тому таких проектів найбільше. Є також проекти подані ГО щодо екології»
 «Є цікаві проект щодо підсвічення фонтанів у Полтаві, я думаю, що це також такі проекти, які можуть бути реалізовані»


49 проектів ще раніше отримали позитивну оцінку та були рекомендовані фахівцями до включення у бланк для голосування. Інші ж проекти додатково обговорили на спільному засіданні робочої та експертної груп.

 Леонід Донос, представник експертної групи
 «4 із них екологічного характеру і ми попросили консультації інспекції по контролю за благоустроєм, зокрема щодо організації збору небезпечних відходів (ртуті, батарейок), скла і спортивна рибалка в місті Полтава»

Пропозиція, щодо організації збору від населення установ ртутних ламп та ртутних градусників є досить актуальною, - наголосили експерти, - та через недосконалість законодавчої бази України, даний проект не може бути реалізований лише силами населення.

Неля Соколова, представник експертної групи
 «Взагалі КП інших міст України поки що не можуть збирати від населення лампи. Це можливо реалізувати лише на базі КТП 1628, адже треба знати хочаб елементарні поняття щодо зберігання, транспортування та інше. Для цього потрібно мати ліцензію на даний вид діяльності, спеціально навчених людей. Тобто ртутні лампи - це рівень держави і на сьогоднішній день цей проект…»
 «…треба відхилити»

Відхили експерти, через неможливість реалізації, і проект щодо проведення у Полтаві спортивної рибалки. Погодили проекти організації збору батарейок та встановлення контейнерів для збору відходів скла. Інші ж 4 - направили на доопрацювання авторам.
А ось автори яких проектів отримають кошти з міського бюджету на реалізацію, буде залежати від зацікавленості самих полтавців. Яким чином голосуватимуть за проекти, експерти ще визначаються