Програма «Життя міста»

У розділі: 20533 відео | АрхівRSS
Мешканець Полтавщини вирушив за грибами і заблукав.Рятувальники закликають полтавців бути обережними
447

Мешканець Полтавщини вирушив за грибами і заблукав.Рятувальники закликають полтавців бути обережними

За вікном вересень, а це означає не лише старт нового навчального року, а ще й початок сезону так званого «тихого полювання». Рятувальники вже тримають руку на пульсі. Адже досить часто - розповідають вони - після того як грибники вирушають на пошуки здобичі, працівникам МНС доводиться розшукувати самих грибників. Перший дзвінок 7 вересня надійшов із села Микільське.

Віталій Шкаревський , начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС в області
"У Полтавському районі наших рятувальників залучали до пошуку громадянина. Він звернувся з тим, що під час збирання грибів йому стало погано. На місце події виїхали рятувальники, швидка, залучали лісників і місцеве населення для його пошуку. "

Грибника знайшли, завдяки його мобільному телефону - розповідає Віталій Шкаревський - через який і підтримували зв»язок. Однак, дуже часто пристрої підводять своїх господарів. Відтак, блукання можуть серйозно затягнутися та навіть завершитися плачевно. У службі надзвичайних ситуацій наголошують - ніколи не вирушайте до лісу потайки, щоб не довелося грибними запасами ділитися з їжаками. Адже, окрім них, вас може ніхто і не знайти.

Віталій Шкаревський , начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС в області
"Якщо вже хтось виходе або виїжджає у ліс, необхідно повідомляти знайомим в який він ліс іде, щоб ми знали, де його шукати, на якій він машині. Якщо групою виїжджати, то слідкувати один за одним, бо бувають випадки, коли не знаючи лісу, люди заходять далеко, а в них сідав телефон і вони вже навіть не могли повідомити де вони. "

А ще рятувальники нагадують про небезпеку отруйних грибів, які малодосвідчені мисливці можуть плутати із їстівними. Таких випадків на території області ще не зафіксовано. Втім, для запобігання їх і в подальшому, працівники МНС вже проводять профілактичні бесіди та роздають попереджувальні листівки серед населення.