Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
У Полтаві знову розбили меморіальні дошки,що увіковічнювали пам'ять загиблих учасників АТО
156

У Полтаві знову розбили меморіальні дошки,що увіковічнювали пам'ять загиблих учасників АТО

У ніч з 10 на 11 вересня в Полтаві невідомі розбили п’ять меморіальних дощок, що увіковічнювали пам'ять загиблих учасників АТО. І це уже не перший подібний випадок у нашому місті, - розповідають громадські активісти.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради, ініціатор встановлення меморіальних дощок загиблим героям АТО
 «У нашому місті уже скоєний другий акт вандалізму і це не просто хтось, щось зробив - це боротьба «русского мира» проти української ідеї. У нашому місті на початку літа був випадок, коли розбили дошки хлопцям, що полягли в українсько-російській війні»

Полтавці переконані, що до всіх випадків, пов’язаними із псуванням ідеологічних цінностей, включаючи і останній, причетні одні і ті ж люди. Їх мітингувальники називають «сепаратистами».

 Іван Деблюк, учасник мітингу, учасник АТО
 «У Полтаві багато донецьких - понаїхали, які розводять тут «бузу», не всі, безумовно, є і нормальні, але, в основному, вони намагаються «бузи» навести»

Найбільше, ця ситуація потрясла родичів загиблих бійців. Дошка Валерію Боняківському, який загинув у АТО в жовтні 2014 року, розміщувалася на фасаді 11-ї школи, його донька Марія переконана, аби заклад краще охоронявся, то цього могло б і не трапитися.

Марія Боняківська, донька загиблого у АТО бійця Валерія Боняківського
«Як при камері відео спостереження можна було допустити, щ дошка розбита вщент на маленькі кусочки по 3-5 сантиметрів. Це били не один раз. »


Щоб з’ясувати, чому і досі ніхто не покараний за попередні випадки вандалізму, і чи не зійде з рук останній, полтавці зібралися біля будівлі Головного управління Національної поліції, аби особисто задати питання начальнику поліції Олегу Беху. Їх обурює бездіяльність правоохоронців, адже переконані у поліції навмисно прикривають, причетних до цього, осіб.
"- Це, якраз, пан Бех. - Ганьба пану Беху, ганьба, ганьба..."

Валентина Омельченко, учасниця мітингу
 «Бездіяльність поліції мене просто добиває, навіщо таких людей тривати у поліції. Нехай ідуть геть, це не служба 9-1-1, а це поліція і вона повинна захищати не лише живих, а й пам'ять про мертвих»

Проте, начальник Головного управління Національної поліції у Полтавській області Олег Бех запевнив: аби знайти винних у всіх випадках, пов’язаних із псуванням ідеологічних цінностей у місті, поліція робить все необхідне. Ділитися на камеру напрацюваннями, головний правоохоронець області, не став, аби не нашкодити розслідуванню, але підкреслив: винні обов’язково будуть покарані. Сьогодні уже є підозрювані.

 Олег Бех, начальник ГУ НП в Полтавській обл.
 «Коли ми будемо розуміти мотиви злочину, буде кваліфіковані його дії по всім статтям кримінального кодексу»
 «Внесена тяжка стаття, яка дозволяє йог арештувати»

Розбиті дошки увіковічнювали пам'ять героїв Антона Грицая, Олександра Мочалова,Валерія Боняківського, Олександра Фролова та спільна меморіальна дошка Антону Цедику і Святославу Горбенкові. Ініціатори встановлення дошок запевнили, що звертатимуться до міської влади з проханням виділити кошти на встановлення відеокамер та додали: невдовзі дошки відновлять, можливо виготовлять їх з більш стійкого матеріалу.