Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
Африканська чума свиней в 4 районах області. Що роблять, щоб не допустити розповсюдження говорили на апаратній нараді
120

Африканська чума свиней в 4 районах області. Що роблять, щоб не допустити розповсюдження говорили на апаратній нараді

На щотижневу апаратну нараду в голови облдержадміністрації винесли питання про епізотичний стан щодо африканської чуми свиней на Полтавщині. Проблема і нині актуальна. Протягом поточного року виявили 53 випадки в Сумській, Харківській та інших областях України. На Полтавщині ж хворобу зареєстрували в 4 районах-Хорольському, Великобагачанському, Лубенському та Глобинському.

Юрій Оленіч, заступник начальника управління ветеринарної медицини в Полтавській області
«За 1 квартал поточного року оздоровлено в 3 районах. На сьогоднішній день залишається 1 пункт африканської чуми в Лубенському районі селі Литвяки захворіла свиня, підтверджено, що є вірус. В районі було проведено..моментально»

Губернатор Валерій Головко,-наголосив,-нині слід вжити всіх необхідних заходів, щоб не допустити розповсюдження хвороби. Також потрібно проводити роз»яснювальну роботу серед жителів області, щоб у разі виявлення хвороби у тварин вони якнайшвидше зверталися до фахівців.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
 «Африканська чума свиней має ступень розповсюдження дуже високий, бо дикий кабан, який мігрує дуже серйозно і є розносником цієї хвороби. Якщо по великій рогатій худобі ми можемо говорити про локалізацію, то тут точно ми не впливаємо на процес. Але моніторинг повинен бути 100 %, бо ми знаходимося в зоні ризику»

Крім того, на апаратній нараді йшла мова і про порядок створення і використання матеріальних резервів та коштів з бюджетного фонду для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Губернатор зазначив,-для рятувальників необхідно проводити навчання не раз на рік, як було раніше, а що півроку. Вважає,-в цьому випадку їх дії у разі виникнення Надзвичайних Ситуацій будуть відпрацьовані до автоматизму, а це призведе до їх швидкої ліквідації.