Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
На Полтавщині з вересня минулого року розпочали заходи з протидії торгівлі людьми
221

На Полтавщині з вересня минулого року розпочали заходи з протидії торгівлі людьми

На Полтавщині підвищили рівень обізнаності учнів Професійно-технічних навчальних закладів щодо проблеми торгівлі людьми. Ініціативу запровадили: благодійна організація Світло надії спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації.

Олена Харченко , директор Департаменту освіти і науки ОДА
"На сьогодні - це 12 ПТНЗ.
 Ці діти, які в цьому році закінчать навчальні заклади, в наступному підуть працювати і ми сподіваємося будуть обізнані в тих ризиках, які можуть бути в житті. "

Просвітницьку роботу фахівці «Світла надії» розпочали у вересні минулого року із тренінгів для вихователів та психологів профтехучилищ. Після цього самі педагоги проводили інформаційні заходи вже індивідуально для своїх учнів.

Вікторія Омельченко , заст. директора з вих. роб. Решетилівського ХПЛ
"У нас десь 50-60% не мали вхідних знань зовсім. Ми знаємо яка категорія більшості навчається у профтехучилищ - це діти ризику, тому це надзвичайно добре, що є така благодійна організація спільно з Департаментом освіти, які займаються цією проблемою, хвилюються за наше майбутнє. "

Навчена команда з 24-х тренерів Полтавщини загалом провели 66 превентивних інформаційно-профілактичних заходів. Це були не просто лекції, а інтерактивні заняття - перегляди фільмів, малювання газет, ігри, квести. Дітям було дуже цікаво - розповідають вихователі - розмірковувати на незнайомі для них теми.

Оксана Федоряка , вихователь в гуртожитку Полтавського професійного ліцею
" Вони активно брали участь, їм хотілося. Коли йшла ігрова - це взагалі був фурор (показухи, гра «Міф-правда»). Мене дуже вразила реакція, коли дівчині було задане питання про сексуальну експлуатацію: жіноча чи чоловіча більше? Всі підтверджували, що є тільки жіноча, тобто для всіх був шок, що
 чоловіки теж в зоні ризику. "

Фактично, за результатами організаторів, проект охопив 1815 осіб замість запланованих півтори тисячі. Обізнаність щодо безпечної міграції та працевлаштування серед них підвищилася на 17%.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»
" Найнижчий рівень вхідних знань був 70%, відповідно потім - 96, тобто - це 26% приросту знань. Були заклади, де 90% був вхідний показник, відповідно - 98% вихідний. В цілому ми отримали, наче б то, невисокий показник, але це не свідчить про неефективність, це свідчить про те, що був високий рівень вхідних знань. "

В цілому по Україні з 1991 року 160 тисяч українців постраждали від цього виду злочину, понад 12 тис з них отримали реінтеграційну комплексну допомогу від Міжнародної організації. Але виявлення фактів торгівлі людьми - це найслабша ланка - стверджують експерти.
Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»
"Якщо ми говоримо про виявлені випадки, то лише наша організація працює зараз по реінтеграції - 11 осіб, починаючи з квітня 10-го року. За такий період цей показник є великим. В грудні в нас з»явилося дві нові особи."

В результаті зустрічі фахівці зазначили - прагнуть знизити до нуля кількість випадків постраждалих від торгівлі людьми, а в довгостроковій перспективі - сприяти поширенню практики у всіх навчальних закладах області.