Програма «Життя міста»

У розділі: 20568 відео | АрхівRSS
УРОКИ ДЛЯ ДІТЕЙ
450

УРОКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Це не бойова тривога, а лише навчальна. Рятувальники приїхали до дитячого табору, щоб провести відкрите заняття з правил протипожежної безпеки.

Дмитро Василков, головний інспектор Полтавського міського і районного відділу УДСНС Полтавщини
"В літній період діти, перебуваючи на канікулах, коли залишаються самі вдома дуже часто бавляться сірниками. Через це виникають дуже великі пожежі. Тому ДСНС регулярно проводять рейди, а також такі навчання для дітей"

Спершу з підлітками провели ознайомчу бесіду, чому виникають пожежі і чим їх гасити. Свої знання малеча проявила тут же.

"- провода водой тушаться?
- Нет!
- Почему?
- Может током ударить!
- Правильно. Поэтому мы используем пену."

Підлітків ознайомили з конструкцією машини, показали спеціальні драбини, при допомозі який рятувальники можуть дістатися на будь-який поверх, продемонстрували пожежний рукав, довжиною у 20 метрів. А особливу увагу приділи спецодягу.


"- Никто ни разу не видел, как тушат пожар в таких костюмах?
- Видели!
- Где?
- По телевизору!
- Понятно, что по телевизору, "

Але щоб це побачити ще й вживу, пожежник одягнув термозахисну форму. Діти з їхньою фантазією знайшли деяку схожість пожежника з героєм одного відомого кінофільму, і костюм оцінили оплесками.

Далі від навчання перейшли до рішучих дій. За легендою терористи підпалили умовний склад. Завдання рятувальникам - якомога швидше ліквідувати займання. Справились пожежники аж занадто швидко, тому діти почали вимагати, щоб гасили й далі. Але вже не вогонь. Умовляти пожежників довго не прийшлося.

Проте і цього дітлахам виявилося замало. Їм закортіло подивитися, як працює лафетний ствол, призначений для гасіння пожеж на дальніх відстанях.

Марк, 11 років
"Мне очень понравилось, как нас поливали с брансбойта. Может легко достать до 10-го єтажа. Его длинна 60 метров"

Вже мокрі дітлахи продовжили навчання командними іграми, де самотужки намагалися впоратися з пожежним рукавом - змагалися у влучності водяної струї. Далі спробували повторити вправність рятувальників, на швидкість одягаючи уніформу.

Ілона, учасниця конкурсів
"Я одягнулася хвилини за 2-3. А пожежники за 14 секунд, 15, 16.

Тобто є ще куди рости? Да!"

Спробувавши на собі лише деякі сторони роботи рятувальника, підлітки підтверджують, бути пожежником - справа нелегка.


Саша, 12 років"Це дуже опасна работа. Они рискуют своей жизнью ради других"

Втомлені, але усміхнені діти радості не приховують. Адже цей урок пройшов не за партами, і не в аудиторії, а біля великої червоної машини з мигалками і в компанії героїв сучасності, які через свою скромність, себе такими не вважають.