Програма «Життя міста»

У розділі: 20470 відео | АрхівRSS
Весняна призовна кампанія у Полтавській області
226

Весняна призовна кампанія у Полтавській області

В Україні з 1-го квітня розпочався весняний призов. Зокрема, із Полтавської області у квітні-травні до Збройних сил та інших військових формувань для проходження строкової військової служби необхідно буде відправити 545 чоловіків.

Андрій Ткаченко, начальник відділу комплектування та призову - заст. військового комісара Полтавського обласного комісаріату

"На строкову військову службу призиваються громадяни віком від 20 до 27 років, відповідно до указу Президента України".

"Нагадую, що жоден строковик, який призваний на строкову військову службу, в зону проведення АТО не буде направлений".

Але якщо у Козельщинському районі, Миргородському, Новосанжарському, Полтавському та Шишацькому явка призовників на найвищому рівні, то, вже традиційно, - каже Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА - деякі райони цю роботу зривають.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

"Пирятинський район, наче б то, сказали, що вже трохи покращилося, але на позавчорашній день було 0, Чорнухинський - 4%, Лубенський - 8. У нас ті ж самі, мене це теж дивує".

Голів райдержадміністрацій закликали - відповідальніше ставитися до призовної кампанії, активніше проводити роз»яснювальні роботи з молодю, щоб не повторити весняний досвід минулого року. Нагадаємо, у травні 2016-го Полтава провалила план весняного призову.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

"Якщо ми цю весняну завалимо і прогримим 2-й раз на всю Україну як ті, що не виконали, то відповідні стягнення будуть вже не тільки на воєнкомати, а й на наші адміністрації".

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату

"Якщо б керівники військоматів взаємодіяли з адміністраціями, науковцями, навчальними закладами і постійно проводилиб патріотичне виховання молоді, брали участь у проведенні занять з предмету «Основи захисту Батьківщини», то проблем би не було".

До лікарів, у свою чергу, звернувся директор Департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації Віктор Лисак, який вважає, що у недоборі винні, зокрема, і медпрацівники. Він каже - на обласній медкомісії призовників часто відправляють на повторні медичні або домедичні обстеження не через відповідні діагнози, а через халатність фахівців місцевого рівня. Так, наприклад, психіатри приймають рішення без характеристики пацієнта або ж у пакеті документів не вистачає аналізу крові.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я ОДА

"Наприклад, Великобагачанський район привіз 11 чоловік. З 11-ти сказали. Що тільки 3 можуть іти служити. Але, коли подивилися і проаналізували - нема діагнозів, щоб ми давали відстрочку, просто написали до обстежити".

В обласному військоматі нагадують - всі, хто підлягає проходженню строкової служби можуть замість неї обрати військову службу за контрактом. Термін строкової служби призовників становить 18 місяців, тих, хто має вищу освіту - 12 місяців.